Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Dokonali licznych kradzieży i włamań, zostali zatrzymani

Czwartek, 20 marca 2014, 8:46
Autor: red.
Pszenno: Dokonali licznych kradzieży i włamań, zostali zatrzymani
Fot. archiwum
Dwóch mieszkańców Świdnicy w wieku 24 i 31 lat włamało się do domu w budowie. Ukradli miedziany kabel wartości 1000 złotych. Jak się okazało to nie jedyne ich przestępstwa. Na swoim koncie jeden z zatrzymanych 24–letni mieszkaniec Świdnicy ma kilka podobnych czynów, w których straty na szkodę poszkodowanych wyniosły ponad 10 tysięcy złotych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do domku w budowie na terenie Pszenna. Jednego ze sprawców włamania zatrzymał świadek zdarzenia, natomiast drugi ze sprawców został zatrzymany przez policjantów na terenie Świdnicy. Zatrzymani mężczyźni w wieku 24 i 31 lat są mieszkańcami Świdnicy. Jak się okazało w trakcie czynności prowadzonych z zatrzymanymi, to nie jedyne przestępstwo na ich koncie.

Zatrzymany 24-latek w lutym bieżącego roku dokonał kradzieży torebki w której znajdowały się dokumenty oraz karta kredytowa. Za pomocą skradzionej karty dokonał wypłaty 6200 złotych. Starty na szkodę mieszkanki Świdnicy wyniosły ponad 7 tysięcy złotych. Łupem 24-latka był także rower wartości 1300 złotych, miedziane rurki i kable kradzione z budowy oraz elektronarzędzia. Rower został sprzedany w lombardzie, elektronarzędzia za niewielkie kwoty sprzedał mężczyźnie, którego jak mówi nie zna, rurki i kable sprzedał w punkcie skupu złomu. Za sprzedaż skradzionych przedmiotów otrzymał 380 złotych, natomiast straty jakie ponieśli ich właściciele wyniosły blisko 3500 złotych.

Drugi z mężczyzn 31-letni mieszkaniec Świdnicy, który został zatrzymany przez policjantów usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz zarzut paserstwa za pomoc w zbyciu skradzionego przez 24-latka roweru wartości 1300 złotych.

Obaj zatrzymani znani są świdnickim policjantom. Za czyny, których dokonali może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group