Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dolnośląscy działacze Platformy Obywatelskiej spotkali się w Wałbrzychu

Wtorek, 19 marca 2013, 12:39
Aktualizacja: 12:40
Autor: PAW – walbrzyszek.com
Wałbrzych: Dolnośląscy działacze Platformy Obywatelskiej spotkali się w Wałbrzychu
Fot. PAW
W Wałbrzychu odbyło się posiedzenie Zarządu Regionu Dolny Śląsk Platformy Obywatelskiej. W spotkaniu uczestniczył m.in. Grzegorz Schetyna.

Przyjazd czołowych dolnośląskich polityków PO do Wałbrzycha nie był dziełem przypadku, bowiem pojawili się oni w powiecie w związku ze zbliżającymi się wyborami do Rady Powiatu Ziemskiego.

- Odzyskanie przez Wałbrzych grodzkości było bardzo istotną kwestią – uważa Grzegorz Schetyna. – Jesteśmy ugrupowaniem, które szuka porozumienia, bo jedynie platforma dobrej współpracy może spowodować rozwój regionu wałbrzyskiego.

Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca najbardziej cieszy fakt, że Strategia Rozwoju Dolnego Śląska jest w pełni zgodna ze Strategią Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej.
- To daje nam poważne szanse na pozyskiwanie środków zewnętrznych i na inwestowanie w ten region – mówi Jurkowlaniec. – Udało nam się pozyskać na lata 2014-2020 ponad 2 miliardy Euro i myślę, że Wałbrzych i okoliczne miejscowości mają spore szanse, by trafiła tu duża część tych środków.

Rafał Jurkowlaniec zapowiedział, że szczególnie silny nacisk ma zostać położony na kwestie komunikacyjne. W grę wchodzą więc remonty dróg, dokończenie obwodnicy Szczawna Zdroju i kilka innych poważnych zadań.

Sekretarz Stanu Jarosław Duda uważa, że bezrobocie w regionie już za kilka miesięcy powinno zacząć spadać.
- Szukamy środków na staże, ale zdajemy sobie sprawę, że to nie wystarczy, by rozwiązać problem bezrobocia – mówi Duda. - Najtrudniejszy okres mamy już jednak za sobą i w lipcu może w sierpniu gospodarka nasza znacznie przyspieszy i bezrobocie zacznie spadać.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group