Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 562
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Górna: Dom dziecka ma nową podłogę

Piątek, 21 stycznia 2011, 0:49
Aktualizacja: 0:53
Autor: red.
Bystrzyca Górna: Dom dziecka ma nową podłogę
Fot. LM
Kolejna edycja Sobotniego Wolontariatu organizowanego przez market Leroy Merlin za nami. Pracownicy wykonali w Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej remont podłogi w korytarzu. Dzieci też pomagały – szczególnie siedmioletni Norbert przez cały czas towarzyszył pracownikom i nie odstępował ich na krok.

Dom Dziecka w Bystrzycy Górnej został wyłoniony do drugiej edycji akcji „Sobotni Wolonatariat” dzięki konkursowi „Dach nad Głową”, w którym brały udział dzieci ze szkół podstawowych z powiatu świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego. Wygrana drużyna mogła wytypować podmiot charytatywny, w którym miał zostać przeprowadzony właśnie Sobotni Wolontariat. I tak oto wygrana Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym wskazała na bystrzycki dom dziecka.

Tu zresztą także w zeszłym roku w ramach tej samej akcji przeprowadzono remont. - Po raz kolejny nasze ekipa mogła pomóc potrzebującym wykorzystując zamiłowanie do majsterkowania i umiejętności - mówi Paweł Chmielewski, kierownik działu z materiałami budowlanymi w świdnickim Leroy Merlin. - Kiedy tylko zapytałem pracowników, kto z nich zechce uczestniczyć w tegorocznej edycji, od razu zgłosili się Janek Grochowski i Tomek Rudnicki.

Wolontariusze wymienili drewniane panele. - Cały czas mogliśmy liczyć na asystę wychowanków, którzy pomagali nam przy usuwaniu starej podłogi, wynoszeniu odpadków - opowiada z uśmiechem Paweł Chmielewski.

W Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej wychowuje się trzydzieścioro dzieci. Drugie tyle znajduje się w kilku domach filialnych na terenie Świdnicy. Są to domy aktywizacji życiowej bardziej zbliżone warunkami do tych rodzinnych.

- Zbieramy fundusze na wypoczynek dla dzieci, brakuje nam pieniędzy na organizację wyjazdu na ferie, a już niedługo będziemy musieli zacząć gromadzić fundusze na wyjazd wakacyjny - mówi Dorota Gacek, dyrektor placówki.

Za kilka miesięcy następna edycja „Dachu nad Głową”, a co za tym idzie kolejny Sobotni Wolontariat.

- Tegoroczne prace przebiegały szybko i sprawnie, a wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze. Wierzę, że kolejne edycje Sobotniego Wolontariatu i innych akcji społecznych, które organizujemy będą równie udane – mówi Jacek Burdziełowski, dyrektor świdnickiego Leroy Merlin, które w całości zasponsorowało przeprowadzony na terenie bystrzyckiej placówki remont.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group