Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Domki dla jeży

Sobota, 18 września 2021, 7:31
Autor: red
Żarów: Domki dla jeży
Fot. UM Żarów
Jesień to czas, kiedy jeże szukają schronienia na zimę. Ustawimy dla nich specjalne domki, które rozstawione zostaną w różnych zakątkach naszej gminy.

Pomysł zakupu budek dla jeży to kolejna inicjatywa radnych Komisji ds. Ochrony Środowiska: Zuzanny Urbanik, Bartosza Żurka, Iwony Nieradki, Piotra Zadrożnego i Joanny Kaczorowskiej. To kolejne proekologiczne działanie, które realizują członkowie Komisji ds. Ochrony Środowiska.

- Drewniane budki będą rozstawione zarówno na terenie miasta, jak i na terenach wiejskich. Mamy nadzieję, że wkrótce budki będą miały nowych lokatorów. Warto pamiętać, że jeże to zwierzęta bardzo pożyteczne. Zjadają mnóstwo owadów i gryzoni, w tym bardzo dużo larw komarów. Nie czynią też żadnych szkód na działkach. W Polsce są pod całkowitą ochroną. Są gatunkiem, który jest zagrożony wyginięciem. Jeże giną głównie z winy człowieka, pod kołami samochodów, podczas wypalania traw oraz od stosowania środków chemicznych na gryzonie i ślimaki. Los tych zwierząt nie jest nam obojętny, dlatego zadbaliśmy o to, aby miały gdzie bezpiecznie przezimować. To już kolejna, po budkach lęgowych dla ptaków i na pewno nie ostatnia, inicjatywa Komisji ds. Ochrony Środowiska – mówi przewodniczący Komisji Bartosz Żurek.

Kolczaste zwierzaki, które mieszkają na terenie gminy Żarów, otrzymają nowe lokum. Będą mogły czuć się bezpiecznie, a przede wszystkim pozwoli im to przetrwać zimę. Pamiętajmy, że jeże potrzebują spokoju, więc nie należy zaglądać do ich domków.

Budki dla jeży zostały zakupione z własnych środków finansowych członków Komisji ds. Ochrony Środowiska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group