Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Dostali kasę

Poniedziałek, 30 września 2019, 11:07
Autor: red
Wierzbna: Dostali kasę
Fot. UM Żarów
Stowarzyszenie Wierzbna DR. otrzymało dofinansowanie.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Wierzbna DR. ubiegali się o dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” na realizację zadania „Wzmocnienie potencjału wiejskiej społeczności lokalnej i koła gospodyń wiejskich w Wierzbnej w celu realizacji imprez integracyjnych na terenie wsi Wierzbna i Gminy Żarów”.

Wniosek został pozytywnie oceniony, czego efektem jest podpisana już umowa i przyznane dofinansowanie w wysokości 23.001,00 złotych. Pieniądze zostały przyznane w ramach grantu ”Poznajemy i zachowujemy nasze dziedzictwo”. Najważniejszym celem realizowanego projektu będzie integracja lokalnej społeczności. A na co dokładnie zostały przyznane środki finansowe?

– Nasz projekt wpisuje się w dwa główne zadania planowane do realizacji. Jest to wsparcie Koła Gospodyń Wiejskich – w tym wyposażenie kuchni oraz wsparcie mieszkańców dotyczące kultywowania lokalnego dziedzictwa, obrzędów i tradycji. Ważną potrzebą jest także upamiętnienie historii wsi oraz zachowanie pamięci o wybitnych mieszkańcach Wierzbnej. Istnieje też inna ważna potrzeba, dla której realizujemy nasz projekt. To promocja lokalnych walorów przyrodniczych oraz zdrowego, naturalnego odżywiania. Z otrzymanych środków planujemy również zakupić niezbędne wyposażenie kuchenne i eventowe oraz produkty, z których korzystać będzie Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzbnej. Zorganizowana zostanie także nowa impreza – „Bieg Wierzbnów”. W imprezie miłośnicy biegów będą mogli spróbować swoich sił na dystansie 12,09 km, co jest nawiązaniem do pierwszej wzmianki o wsi Wierzbna z 1209 roku. W tym dniu odbędą się również biegi dla najmłodszych, gry i zabawy oraz „Miasteczko Zdrowia”, w którym będziemy promować zdrowy styl życia i odżywania. Start nastąpi przy zamku rodziny Wierzbnów, a nasze stowarzyszenie i panie z Koła Gospodyń Wiejskich będą wręczać okolicznościowe puchary. Dodatkowo animatorzy zorganizują festiwal baniek mydlanych. Bieg zaplanowany został na wiosnę 2020 roku, czeka nas więc wiele atrakcji – mówi Wojciech Pawłowski prezes Stowarzyszenia Wierzbna DR.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group