Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1337
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dotacje dla ogrodów

Czwartek, 1 czerwca 2023, 9:36
Autor: red
Świdnica: Dotacje dla ogrodów
Fot. UM Świdnica
Przyznano miejskie dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych.

Trzy świdnickie, rodzinne ogrody działkowe otrzymały dofinansowanie, które pomoże im w modernizacji i budowie infrastruktury ogrodowej.

Dotację w wysokości 4400 zł przyznano dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego “Kolejarz” na wymianę zewnętrznego ogrodzenia i bramki wejściowej do ogrodu. Członkowie ROD „Aronia” otrzymane 3000 zł przeznaczą na czyszczenie i malowanie zbiorników wchodzących w skład stacji pomp. Dotacja w wysokości 2600 zł pozwoli ROD ”ŚFUP” na zakup rębaka elektrycznego, służącego do porządkowania odpadów z drzew.

- Dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych przyznano już czwarty raz w naszym mieście. Zainteresowanie tą formą wsparcia zawsze jest duże, gdyż pozwala ono na stopniową poprawę infrastruktury ogrodowej. W tym roku pozytywnie zaopiniowano trzy z siedmiu wniosków – mówi Magdalena Okniańska, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych.

W tegorocznym budżecie miasta przeznaczono na ten cel 10 tysięcy złotych. Środki te mogą wspomóc m.in.: remont czy też budowę ogrodzeń, alejek, dróg dojazdowych, sieci energetycznych lub wodociągowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group