Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Dotacje dla strażaków

Poniedziałek, 21 grudnia 2020, 13:32
Autor: red
Gmina Żarów: Dotacje dla strażaków
Fot. UM Żarów
Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej funkcjonujące na terenie gminy Żarów otrzymały dotacje ze środków budżetu gminy Żarów oraz dofinansowanie z programu „Mały Strażak” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup nowego specjalistycznego sprzętu.

Pieniądze trafiły do wszystkich jednostek OSP: Żarowa, Bukowa, Wierzbnej, Pożarzyska, Kalna, Imbramowic i Mrowin.

Dzięki otrzymanym środkom finansowym strażacy mogli zakupić, niezbędny im podczas wykonywania służby, specjalistyczny sprzęt. Za otrzymane pieniądze zostały zakupione prądownice, zestawy gaśnicze, pilarki ratownicze, zbiorniki przenośne na wodę, ściągacze linowe, hełmy strażackie, ubrania koszarowe, sygnalizatory bezruchu, węże do motopomp, rękawice strażackie, detektory do pomiaru stężeń tlenu i dwutlenku węgla.

- Zakupiony sprzęt zwiększa możliwości ratownicze OSP i wypełnia luki w brakach sprzętowych naszej jednostki. Składamy podziękowania dla Burmistrza za wręczenie dotacji, bez tych środków nie udałoby się pozyskać dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podziękowania również dla firmy FENIX.MARKET za doradztwo oraz zrealizowanie zamówienia – mówi Rafał Dąbrowski z OSP Żarów.

OSP Pożarzysko: dotacja w wysokości 13.302,80 zł z WFOŚiGW, dotacja z budżetu gminy Żarów 5.701,20 zł na zakup hełmów strażackich i detektora do pomiaru stężeń tlenu i dwutlenku węgla.

OSP Żarów: dotacja w wysokości 14.000 zł z WFOŚiGW, dotacja z budżetu gminy Żarów 6.000 złotych na zakup prądownicy, linki strażackiej, szelek bezpieczeństwa, węży tłocznych, detektora prądu przemiennego, sygnalizatora bezruchu, radiotelefonu, kominiarek strażackich i zbiornika wodnego.

OSP Wierzbna: dotacja w wysokości 13.997,20 zł z WFOŚiGW, dotacja z budżetu gminy Żarów 5.998,80 złotych na zakup piły ratowniczej, sprzętu do oświetlania, zbiornika przenośnego na wodę, ubrań koszarowych, ściągacza linowego.

OSP Buków: dotacja w wysokości 14.000 zł z WFOŚiGW, dotacja z budżetu gminy Żarów 6.000 złotych na zakup smoków ssawnych, ubrań i rękawic strażackich, radiotelefonów, butów strażackich bojowych, kominiarki strażackiej.

OSP Imbramowice: dotacja w wysokości 12.994,80 zł z WFOŚiGW, dotacja z budżetu gminy Żarów 5.569,20 złotych na zakup węży do motopomp i ubrań specjalnych.

OSP Mrowiny: dotacja w wysokości 17.133,83 zł z WFOŚiGW, dotacja z budżetu gminy Żarów 6.000 złotych na zakup detektora do pomiaru stężeń tlenu i dwutlenku węgla, wentylatora oddymiającego, aparatu powietrznego nadciśnieniowego i pompy pływającej.

OSP Kalno: dotacja w wysokości 13.856,93 zł z WFOŚiGW, dotacja z budżetu gminy Żarów 5.938,69 złotych na zakup hełmów strażackich, kominiarek, butów i rękawic strażackich, wytwornicy piany i ubrań koszarowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group