Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 1194
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bolesławice: Dożynki w Bolesławicach

Środa, 10 sierpnia 2022, 11:47
Autor: red
Bolesławice: Dożynki w Bolesławicach
Fot. organizatorzy
Dożynki to niezwykły czas w pracy rolników. To czas podziękowań za zebrane plony, ale też prośba o dalszą pomyślność. W misternie wykonanych wieńcach można dostrzec trud, wdzięczność i radość z zakończonych żniw. Mieszkańcy naszej gminy podziękują za plony już w sobotę, 27 sierpnia. Dożynki gminne odbędą się na boisku sportowym w Bolesławicach.

Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 polową mszą świętą w intencji rolników. Po mszy odbędzie się część oficjalna z udziałem władz gminy, zaproszonych gości oraz delegacji naszych miast partnerskich: Teplic nad Metui (Czechy) oraz Pfeffenhausen (Niemcy).

Tradycyjnie nie zabraknie przepięknych stoisk dożynkowych przygotowanych przez sołectwa, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz ludowe rzemiosło. Rozegrany zostanie też tradycyjny Turniej Wsi, a komisja powołana przez organizatorów wyłoni najpiękniejsze stoisko dożynkowe i nagrodzi najsmaczniejsze oraz najciekawsze potrawy znajdujące się na dożynkowych straganach.

W programie zaplanowano także występy zespołów ludowych – zaprezentują się m.in. „Jaworzynianie” z Jaworzyny Śląskiej oraz Retro” ze Strzegomia. Oprócz tego szykuje się taneczny show w wykonaniu jaworzyńskiego zespołu „Fart”. Po południu na dożynkowej estradzie zaprezentują się artystki z zespołu „Słowianki” w programie „Słowiańska krew”. Będzie to gratka dla fanów największych polskich przebojów w folkowym klimacie. Nieco później rozpocznie się kolejny show taneczno-muzyczny pod nazwą „Hand's up”, czyli zestawienie największych hitów lat osiemdziesiątych. Wieczorem spragnionych rozrywki zapraszamy na zabawę taneczną przy muzyce zespołu „Maximuz”, która potrwa do północy.

Dla gości dostępny będzie parking, bezpośrednio przy boisku sportowym w Bolesławicach.

Program imprezy:
14:00 Polowa Msza Święta, poświęcenie wieńców dożynkowych
15:00 Rozpoczęcie programu dożynkowego, prezentacje sołectw, występy zespołów ludowych, konkursy i zabawy dożynkowe
17:00 Koncert zespołu „Słowianki”
18:00 Wręczenie nagród w konkursie na najładniejsze stoisko i najlepsze potrawy, wręczenie odznaczeń zasłużony dla rolnictwa
19:00 Program muzyczny „Hand's Up!”
20:00 - 24:00 Zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Maximuz”

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group