Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 788
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piotrowice Świdnickie: Dożynki w Piotrowicach

Wtorek, 15 sierpnia 2023, 13:51
Autor: red
Piotrowice Świdnickie: Dożynki w Piotrowicach
Fot. organizatorzy
Dożynki to niezwykły czas – czas podziękowań za zebrane plony, ale też prośba o dalszą pomyślność. W misternie wykonanych wieńcach można dostrzec trud, wdzięczność i radość z zakończonych żniw. Mieszkańcy naszej gminy podziękują za plony już w sobotę, 26 sierpnia. Dożynki gminne odbędą się na boisku sportowym w Piotrowicach Świdnickich.

Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 polową mszą świętą w intencji rolników. Po mszy odbędzie się część oficjalna z udziałem władz gminy, zaproszonych gości oraz delegacji naszych miast partnerskich: Teplic nad Metui (Czechy) oraz Pfeffenhausen (Niemcy).

Tradycyjnie nie zabraknie przepięknych stoisk dożynkowych przygotowanych przez sołectwa, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz ludowe rzemiosło. Sołectwa gminy Jaworzyna Śląska, które przybędą na dożynki, wezmą udział w konkursie na najpiękniejsze stoisko dożynkowe, najwspanialsze potrawy i wyroby rzemiosła ludowego, prezentowane na dożynkowych straganach. Dla wszystkich organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy, w których będzie można wygrać nagrody rzeczowe.

Tradycyjnie program dożynkowy otworzą „Jaworzynianie” z Jaworzyny Śląskiej. Oprócz tego organizatorzy zapraszają na muzyczny show z największymi polskimi przebojami „Autostopem z Malowaną lalą” oraz biesiadę z Bacą Pietrkiem. Przed widzami zaprezentuje się zespół taneczny „Fart”. Wieczorem zaś, po uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w konkursach dożynkowych, odbędzie się koncert coverowy „Abba’s & Boney M.”. O godz. 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Maximuz”.

Organizatorzy dożynek: sołectwo Piotrowice Świdnickie oraz SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group