Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Drobne oszustwo, a kara poważna

Piątek, 26 stycznia 2024, 9:04
Aktualizacja: 10:06
Autor: red
Świdnica: Drobne oszustwo, a kara poważna
Fot. KPP Świdnica
60–letni mieszkaniec Świdnicy podczas zakupów nakleił na wybrany przez siebie produkt metkę z innej rzeczy. W ten sposób zapłacił za towar o 8.4 zł. mniej.

Przestrzegamy, żeby w czasie zakupów nie wpaść na niefortunny pomysł i nie wcielać go w życie tak jak uczynił to 60-latek w jednym z marketów, Mężczyzna chciał zaoszczędzić i „zobaczyć co się wydarzy”.

Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie z prośbą o interwencję w jednym z marketów na terenie miasta. Tam pracownicy sklepu zauważyli, że klient zamienił metki z cenami skrobaczki do szyb, którą chciał kupić z zupką w proszku. Różnica pomiędzy wartością zakupionego towaru a uiszczoną kwotą wyniosła 8,4 zł. Mężczyzna został ujęty przez pracowników sklepu. Niestety to zdarzenie może mieć konsekwencje karne w życiu mężczyzny. Opisywany przypadek jest przykładem tego, że oszustwo nie popłaca w żadnej formie. Mężczyzna usłyszał zarzuty w tej sprawie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Zgodnie z polskim prawem, takie działanie traktowane jest jako przestępstwo. Wartość strat nie ma większego znaczenia, ponieważ w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadza się w błąd pracowników sklepu, co do rzeczywistej ceny kupowanego towaru.
Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi sprawca podlega karze do 2 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group