Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Droga oddana

Piątek, 14 sierpnia 2020, 15:11
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Droga oddana
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Po trwających kilka miesięcy remontach przyszedł czas na oficjalne oddanie do użytku dwóch dróg na terenie gminy. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych przeprowadzona została przebudowa ulicy Ogrodowej wraz z budową sieci instalacji kanalizacji deszczowej, sanitarnej i sieci wodociągowej.

Druga inwestycja dotyczyła remontu drogi powiatowej Jaworzyna Śląska-Piotrowice Świdnickie- Żarów, której znaczący fragment przebiega przez naszą gminę. Całkowity koszt prac przy ul. Ogrodowej wyniósł 2,3 mln złotych, z czego 1,9 mln koszt kwalifikowany (1,4 mln zł. pozyskane dofinansowanie z FDS). Remont drogi powiatowej kosztował 1,8 mln złotych (1,4 mln dofinansowanie z FDS, natomiast 400 tys. ze środków Powiatu Świdnickiego). Prawdopodobnie, gdyby nie wsparcie uzyskane z rządowego programu inwestycje te musiałby jeszcze czekać na realizację. Szczególnie w przypadku ul. Ogrodowej korzystanie z niej było już bardzo uciążliwe. W trakcie uroczystego otwarcia dróg Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz i Starosta Powiatu Piotr Fedorowicz serdecznie podziękowali obecnemu przedstawicielowi rządu w województwie - Panu Wicewojewodzie Jarosławowi Kresie, za sprawne i efektywne działanie programu, parlamentarzystom i radnym za przychylność w adresowaniu środków finansowych na te cele, a także wykonawcom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do końcowego efektu.

W tym roku rozpocznie się przebudowa kolejnej drogi Jaworzyna Śląska-Bolesławice. Na to zadanie o wartości 2,1 mln zł, gmina pozyskała dofinansowanie rządowe w kwocie 1,550 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group