Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 554
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Drzewka za odpady trafiły do strzegomian

Wtorek, 5 czerwca 2018, 11:03
Autor: red
Strzegom: Drzewka za odpady trafiły do strzegomian
Fot. UM Strzegom
Strzegomianie z chęcią wzięli udział w akcji "Drzewka za opady". Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszej gminie.

Pomysłodawcą projektu jest burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. Partnerami w projekcie byli: Nadleśnictwo Jawor, Grupa ENERIS, oraz Zakład Usług Komunalnych. - Okazało się, że w wielu posesjach znajdowało się mnóstwo niepotrzebnych odpadów. Mieszkańcy przywozili baterie, makulaturę, sprzęt AGD, worki plastikowych butelek, itp. Zebrano ponad dwie tony odpadów - mówi Jolanta Dryja, naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami. Dzięki przeprowadzonej akcji zostały one zagospodarowane w sposób bezpieczny dla środowiska. W zamian za odpady rozdano ponad 1000 sadzonek. Były to sadzonki świerka, sosny, modrzewia, dębu, jarzębiny i brzózek. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Przedstawiciele Nadleśnictwa Jawor podczas akcji szerzyli również świadomość mieszkańców na temat przyrody i krajobrazu otaczającego nas środowiska rozdając ciekawe informatory. Dużym powodzeniem cieszyła się również bramka do gry przygotowana przez firmę ENERIS Ochrona Środowiska, gdzie dzieci z rodzicami uczyli się do jakiego pojemnika wrzucać wybrane frakcje odpadów. Dzieci w zamian za udział w grze otrzymywali książeczki do kolorowania.

Pracownicy ZUK sprawnie ważyli , zapisywali masę i rodzaj zebranych odpadów i umieszczali je w specjalnie przygotowanych kontenerach. Mieszkańcy odchodzili z sadzonkami zadowoleni. Dziękujemy za udział w Naszej akcji wszystkim mieszkańcom oraz Nadleśnictwu Jawor, firmie ENERIS Ochrona Środowiska i ZUK w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group