Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 748
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Słotwina: Dwa niewybuchy

Środa, 5 kwietnia 2023, 13:44
Autor: red
Słotwina: Dwa niewybuchy
Fot. KPP Świdnica
Na terenie powiatu świdnickiego regularnie ujawniane są różnego rodzaju niewybuchy, pochodzące z okresu II wojny światowej. Pomimo iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne.

Nastała wiosna, a to to oznacza prace porządkowe na polach, placach, łąkach, ogrodach działkowych czy innych terenach zielonych, podczas których można znaleźć niewybuchy z czasów II wojny światowej.

Wczoraj w godzinach popołudniowych podczas prac polowych na terenie gminy Świdnica w miejscowości Słotwina ujawniony został niewybuch,a kilka godzin później taki sam przedmiot znaleziony został na terenie ogrodów działkowych w Strzegomiu.

O ujawnionych przedmiotach natychmiast został powiadomiony dyżurny świdnickiej komendy Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko – pirotechnicznej, którzy potwierdzili fakt ujawnienia niewybuchów w postaci skorodowanych pocisków moździerzowych, pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Miejsca zostały zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Głogowa, który przejął niebezpieczne znaleziska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group