Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dwieście lat panie Mikołaju

Niedziela, 10 marca 2013, 11:59
Aktualizacja: 12:00
Autor: red.
Żarów: Dwieście lat panie Mikołaju
Fot. UM Żarów
Urodził się 7 marca 1920 roku niedaleko Lwowa. Od przeszło dziesięciu jest mieszkańcem gminy Żarów. Społecznik, gawędziarz i autor najbardziej znanej w Polsce ścieżki zdrowia. Mikołaj Nowosad, w piątek 8 marca obchodził swoje dziewięćdziesiąte trzecie urodziny.

Urodzinową niespodziankę panu Mikołajowi przygotowali jego przyjaciele z „Żarowskich Inicjatyw”. Sam jubilat nawet nie próbował ukrywać wzruszenia.

Domyślałem się, że emeryci będą chcieli uczcić moje urodziny. Nie spodziewałem się jednak takiego przywitania. Cieszę się ze spotkania z burmistrzem, dyrektorkami szkół, biblioteki i naszego Ośrodka Pomocy Społecznej. Takie chwile zawsze dodają mi skrzydeł i może uda mi się tak samo funkcjonować jeszcze przez długie lata. Wzruszenie odbiera mi mowę, ale serdecznie dziękuję za tak wspaniałe przyjęcie – zapewniał dostojny jubilat.

Gratulacje i życzenia panu Mikołajowi składał nie tylko burmistrz Leszek Michalak. Potok ciepłych słów popłynął od dyrektorów szkół Heleny Słowik i Krystyny Wardach, dyrektora biblioteki Stanisławy Biernackiej, kierownika żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Anity Denes-Ziemkiewicz oraz ich pracowników i przyjaciół – emerytów ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, nie tylko z Żarowa, ale także Jaworzyny Śląskiej.

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group