Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Dwieście lat Panie Mikołaju

Czwartek, 12 marca 2015, 13:57
Aktualizacja: 15:29
Autor: red.
Wierzbna: Dwieście lat Panie Mikołaju
Fot. UM Żarów
Urodził się 7 marca 1920 roku niedaleko Lwowa. Od przeszło kilkunastu lat mieszka w Wierzbnej. Społecznik, gawędziarz i autor najbardziej znanej w Polsce ścieżki zdrowia. Jest najstarszym członkiem żarowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów i honorowym członkiem świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Życzliwy i zawsze uśmiechnięty. W sobotę, 7 marca Mikołaj Nowosad, najbardziej znany senior z Żarowa obchodził swoje 95. urodziny. Urodzinową niespodziankę przygotowali dla niego przyjaciele ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów z Żarowa. Były wspomnienia, życzenia, szampan i urodzinowy tort. - Mikołaj Nowosad to człowiek wszechstronnie uzdolniony i do tego żyje w zgodzie z naturą, miłością do ludzi, życzliwością i otwartością wobec drugiego człowieka. Nigdy nie odmawia pomocy. Potrafi wysłuchać, doradzić i podzielić się swoim bogatym doświadczeniem. I do tego z wielką pasją oddaje się swojemu hobby, którym jest ogrodnictwo i medycyna niekonwencjonalna. Uczestniczy w każdym spotkaniu emerytów. Zachwyca nas swoją aktywnością - tak o jubilacie mówią jego przyjaciele ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Danuta Kwiatkowska i Stanisław Wójcik.
Jak jest recepta na długowieczność według Mikołaja Nowosada? - To ruch, zdrowe odżywianie, śmiech i miłość - przyznaje dostojny jubilat. Sam stworzył w swoim ogrodzie unikalną ścieżkę zdrowia, oazę spokoju. To tutaj zaprasza swoich gości, to tutaj wszyscy regenerują swoje siły.

Mikołaj Nowosad zawsze może liczyć na pomoc i wsparcie swoich przyjaciół ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Zawsze pamiętają o jego urodzinach. Każdego roku przygotowują dla niego wyjątkową niespodziankę. Bo to wyjątkowy człowiek …

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group