Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 875
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dwójka będzie jak nowa

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 11:11
Aktualizacja: 12:14
Autor: red
Świebodzice: Dwójka będzie jak nowa
Fot. UM Świebodzice
Trwa największa w tym roku inwestycja oświatowa w Świebodzicach.

To termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania, największej szkoły w mieście. Inwestycja finansowana jest przez budżet gminy oraz w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Wartość zadania to ponad 1,6 mln zł.

Zakres prac jest bardzo duży, obejmuje ocieplenie ścian zewnętrznych, stropodachu i wymianę pokrycia dachowego, wymianę instalacji c.o., drzwi zewnętrznych, stolarki okiennej, itd.

Inwestycja podniesie komfort pracy uczniów i nauczycieli, wpłynie na obniżenie kosztów zużycia energii. Prawdziwą zmorą, zwłaszcza w czasie ulew, był przeciekający dach, który w minionym roku szkolnym wyrządził sporo szkód.

Szkoła zyska także nowoczesny wygląd, dzięki m. in. ciekawej elewacji, wykonanej częściowo z marmurowych płyt.
- To ostatnia szkoła, która poddana zostanie gruntownej termomodernizacji, wszystkie publiczne placówki oświatowe w naszym mieście, łącznie z przedszkolami, są odnowione i energooszczędne, cieszę się, że udało się to ogromne finansowo zadanie przeprowadzić tak naprawdę w ciągu kilku ostatnich lat – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. –To dla mnie wielki powód do satysfakcji, że dzieci i młodzież, uczące się w miejskich placówkach, mają dobre warunki, ciepłe i nowocześnie wyposażone szkoły. Nie zapominamy także o otoczeniu sprzyjającym rekreacji i odpoczynkowi, a temu służą nowo wybudowane szkolne place zabaw i boiska.

Termomodernizacja SP 2 jest realizowana ze środków własnych gminy oraz dofinansowania w ramach Osi Priorytetowej nr 3 “Gospodarka niskoemisyjna” ZIT AW Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Kwota całkowita projektu: 3 574 365,19 PLN
dofinansowanie: 2 188 908,20 PLN.

W ramach projektu wykonana została termomodernizacja jeszcze trzech innych budynków użyteczności publicznej: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, budynku „A” Publicznego Przedszkola nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II oraz Urzędu Miejskiego przy ul. Stefana Żeromskiego 27 – te prace zrealizowano w 2016 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group