Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dwudniowa sesja w Świebodzicach, ostatecznie Elżbieta Horodecka przewodniczącą

Sobota, 4 grudnia 2010, 10:51
Aktualizacja: 10:56
Autor: red.
Świebodzice: Dwudniowa sesja w Świebodzicach, ostatecznie Elżbieta Horodecka przewodniczącą
Fot. Adrian Sitko
Dwa dni trwała inauguracyjna sesja Rady Miejskiej Świebodzic kadencji 2010–2014. Obrady rozpoczęły się w środę, 1 grudnia, a zakończyły w czwartek, 2 grudnia.

Pierwszego dnia kandydatura Elżbiety Horodeckiej na przewodniczącą rady, zgłoszona przez radnego Edwarda Szwarcbacha, nie uzyskała wymaganej większość głosów. Prowadzący sesję radny senior Tadeusz Gruszka zarządził przerwę w obradach do dnia następnego.

W czwartek radni ponownie zebrali się w sali narad ratusza. Przeprowadzono kolejne głosowanie nad kandydaturą radnej Elżbiety Horodeckiej. Po prawie godzinnej pracy komisja ogłosiła wynik prac: 9 głosów za, 9 przeciw, jeden o nieustalonym charakterze (w głosowaniu brało udział 19 radnych, kandydatka na przewodniczącą nie brała udziału w głosowaniu nad swoją kandydaturą). Okazało się, że właśnie co do tego spornego, a decydującego głosu komisja miała najwięcej wątpliwości. Uzasadniał je przewodniczący Kwadrans: - Nie jesteśmy w stanie jednoznacznie ocenić jaki był rzeczywisty zamiar głosującego, dlatego proponujemy zarządzenie ponownego głosowania.

Po 15-minutowej przerwie radni po raz trzeci udali się do urn głosować nad kandydaturą Elżbiety Horodeckiej. Wynik: 11 za, 7 przeciw, jeden głos nieważny.

Radni przyjęli uroczyste ślubowanie Bogdana Kożuchowicza na burmistrza, a następnie podjęli uchwałę o stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu radnego Bogdana Kożuchowicza. Po wygaśnięciu mandatu Bogdana Kożuchowicza kolejną osobą z listy, która uzyskała największą liczbę głosów w wyborach samorządowych, jest Zbigniew Opaliński i tym samym uzyskuje mandat radnego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group