Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Dwudniowe Obchody Gminnego Święta Niepodległości

Niedziela, 6 listopada 2011, 0:31
Aktualizacja: 0:33
Autor: UG Świdnica
Gmina Świdnica: Dwudniowe Obchody Gminnego Święta Niepodległości
Fot. archiwum
Wójt Gminy Świdnica zaprasza wszystkich mieszkańców na Gminne Obchody Święta Niepodległości, które odbędą się w dniach 10–11 listopada w Lutomi Górnej i Bystrzycy Górnej.

10 listopada o godz. 18 w Lutomi Górnej zostaną wręczone odznaczenia – Honorowy Obywatel Gminy Świdnica, które otrzymają Maria Skiślewicz i Hanna Raszkiewicz oraz Zasłużony dla Gminy Świdnica dla: Władysławy Łach, Janusza Marudy, Anieli Bizoń, Krystyny Fabiś i Krystyny Ornat.

Ponadto program artystyczny zaprezentują uczniowie z Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej.

11 listopada o 9.00 uroczystą Mszą Świętą mieszkańcy Parafii w Bystrzycy Górnej upamiętnią 93. rocznicę odzyskania Niepodległości, tego dnia będzie miało miejsce III Śniadanie Patriotyczne.

To już trzecie tego typu spotkanie organizowane przez Parafię w Bystrzycy Górnej i Henryka Kończaka, byłego radnego Rady Gminy Świdnica. W programie uroczystości nie zabraknie akcentów nawiązujących do historii niepodległościowych, które przedstawią dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej. Wystąpią także zespoły artystyczne uczestniczące w II Gminnym Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Swój udział zapowiedział również Sobiesław Nowotny z Gawędą Świdnicką.

W tym dniu, w Bystrzycy Górnej gościć będzie 50-osobowa grupa młodych tancerzy w wieku 12-19 lat, ze szkoły znanego ukraińskiego tancerza Włada Jamy oraz zespołu folklorystycznego „Dywocwit”. Choreografowie i trenerzy pracujący z młodymi ludźmi to wielokrotni mistrzowie Ukrainy, finaliści mistrzostw świata” Wasyl Szeremeta, Natalia Czaszecznikowa, Jurij Kosowicz czy Anna Taras. W repertuarze znajduje się ponad 30 kompozycji choreograficznych, opracowanych zgodnie z wymogami współczesnej estrady. Prawdziwą perłą i dumą szkoły jest aktualna wicemistrzyni świata w show tanecznym – Ilona Fedoro.

(Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group