Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dymy nad działkami

Sobota, 21 października 2017, 17:38
Autor: red
Świdnica: Dymy nad działkami
Fot. Straż Miejska Świdnica
Złota, polska jesień to dni pełne słońca, ciepła, które zachęcają nas do przeprowadzania ostatnich porządków na działkach.

Porządkowanie kończy się bardzo często spalaniem odpadów co jest niezgodne z prawem. Strażnicy w tym tygodniu kilkukrotnie w ciągu każdego dnia podejmowali interwencje na działkach. W większości przypadków osoby spalające odpady to starsi ludzie, którzy nie są na bieżąco zorientowani w obowiązujących przepisach. Strażnicy w każdym takim przypadku edukują sprawców wykroczeń, a także przypominają zarządzającym ogrodami o edukowaniu działkowiczów. Zgodnie z art. 30 ust. 1 Ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach, zakazuje się przetwarzania odpadów (w tym w sposób termiczny) poza instalacjami i urządzeniami.

W myśl art. 191 w/w ustawy osoba, która spala odpady zielone, liście, gałęzie w ogródku lub na działce, może zostać ukarana mandatem w wysokości do 500 zł. Przypominamy, że spalanie odpadów w niskich temperaturach powoduje zanieczyszczanie powietrza, wpływa na cały organizm, odbija się negatywnie w dłuższej perspektywie na zdrowiu. Zanim podpalisz śmieci miej świadomość, że trujesz siebie oraz okolicznych mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group