Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Działania kontrolne pod kryptonimem "Pasy" na terenie powiatu świdnickiego

Czwartek, 28 stycznia 2016, 6:50
Aktualizacja: Wtorek, 2 lutego 2016, 11:59
Autor: opr.red.
Świdnica: Działania kontrolne pod kryptonimem "Pasy" na terenie powiatu świdnickiego
Fot. red.
Obserwując zachowania użytkowników naszych dróg oraz śledząc dane statystyczne z ubiegłego roku zauważyć można, że w dalszym ciągu kierujący lekceważą przepisy ruchu drogowego w zakresie używania pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewozu dzieci. Dlatego też dzisiaj w godz. 6.00 – 22.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej Komendy przeprowadzą na terenie powiatu akcję "Pasy".

Policjanci kontrolować będą stosowanie się przez kierujących i pasażerów do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowanie urządzeń do przewozu dzieci. Ujawnione przypadki niestosowania pasów i urządzeń bezpieczeństwa karane bedą mandatami karnymi. Kontrolowany będzie również stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Należy przypomnieć, że kontrola przestrzegania przepisów o stosowaniu pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci została włączona do rutynowych działań kontrolnych realizowanych w toku codziennej służby, czyli powinna towarzyszyć każdej kontroli drogowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group