Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 668
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Działki pod młotek – jest z czego wybierać

Czwartek, 13 października 2011, 11:34
Aktualizacja: 11:35
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Działki pod młotek – jest z czego wybierać
Fot. użyczone
Świebodziczanie, którzy szukają dobrej lokalizacji pod budowę własnego domu, będą mieli z czego wybierać. Gmina Świebodzice wystawiła do przetargu dwa duże, atrakcyjne tereny pod budownictwo jednorodzinne.

Pierwszy obszar zlokalizowany jest pomiędzy ulicami Kamiennogórską i Złotą, w sąsiedztwie Osiedla Słonecznego, w kierunku Kamiennej Góry. Teren, o którym mowa, to prawie 18 hektarów gruntu. To potężny obszar, na którym może powstać spore osiedle domów. Grunty nie są wprawdzie uzbrojone, jednak w ich bezpośrednim sąsiedztwie przebiega kanalizacja, wodociąg i wszystkie niezbędne media a także droga. Niepodważalnym atutem jest wyjątkowe położenie działek – są one zlokalizowane w bardzo spokojnej części Świebodzic, na łagodnym wzniesieniu, dobrze nasłonecznionym, z którego rozciąga się doskonała panoramę na miasto, Zamek Książ a przy dobrej pogodzie widać stąd nawet Śnieżkę. Metr kwadratowy terenu wyceniony został na 32 złote netto. Pisemne oferty można już składać w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach, w terminie do 2 grudnia 2011r. Przetarg odbędzie się 7 grudnia.

Kolejny duży teren, przeznaczony pod budownictwo jednorodzinne wolnostojące, zlokalizowany jest w rejonie Osiedla Piastowskiego, w sąsiedztwie ulicy Dąbrówki. Tu na sprzedaż jest 20 działek, już wydzielonych, o powierzchni od 1080 do 1937 m2. Dodatkowym atutem jest fakt, że teren jest właśnie uzbrajany przez miasto (kanalizacja, wodociąg), w planach jeszcze na ten rok jest także budowa drogi. Cena jednego metra kwadratowego wyniesie 100 zł netto. Przetargi na wymienione działki odbędą się 23 i 24 listopada.

(Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy UM w Świebodzicach)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group