Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzieci bawiły się na zamarzniętym zalewie

Sobota, 26 stycznia 2019, 7:15
Aktualizacja: 9:17
Autor: red
Świdnica: Dzieci bawiły się na zamarzniętym zalewie
Fot. KPP Świdnica
Tragicznie skończyć mogła się zabawa piątki nastolatków na pokrytym lodem zalewie Witoszówka w Świdnicy. Na szczęście szybka reakcja policjantów z Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy sprawiła, że bezpiecznie zeszły na ląd, a następnie zostały przekazane pod opiekę rodzicom.

Mimo licznych apeli nie brakuje osób, które wchodzą na zamarznięty lód. Tak jak piątka 14-latków, które wczoraj po południu bawiły się na zalewie "Witoszówka" w Świdnicy. Dwie dziewczynki i trójka chłopców biegała po zamarzniętym akwenie, uderzając nogami w zmrożoną lodem taflę, nie mając absolutnie świadomości, jakiej grubości jest lód.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy natychmiast postanowili interweniować, gdyż dzieci stwarzały realne zagrożenie dla własnego życia i zdrowia.
Funkcjonariusze zaczęli krzyczeć, żeby dzieci się uspokoiły. Mundurowi błyskawicznie ocenili grubość lodu i znaleźli miejsce, gdzie według nich był on najgrubszy. Z ogromnym spokojem funkcjonariusze wskazali kierunek w jakim miały pójść dzieci. A już chwilę później były już bezpieczne.

Być może szybka reakcja policjantów uchroniła dzieci przed tragedią.

Funkcjonariusze przekazali dzieci pod opiekę rodzicom a także uświadomili jak niebezpieczne są zabawy na zamarzniętych akwenach wodnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group