Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dzieci przyjęte do przedszkola i żłobka

Poniedziałek, 11 marca 2019, 17:14
Autor: red
Żarów: Dzieci przyjęte do przedszkola i żłobka
Fot. UM Żarów
Zakończył się już nabór dzieci do przedszkola i żłobka prowadzonego przez Bajkowe Przedszkole w Żarowie. Od nowego roku szkolnego do przedszkola uczęszczać będzie 155 dzieci, a do żłobka 66 maluchów.

– W naborze dzieci do przedszkola sugerowaliśmy się kryteriami ściśle określonymi w przepisach prawa oświatowego. Przyjęte zostały dzieci wychowujące się w rodzinie wielodzietnej, niepełnosprawne, mające rodziców niepełnosprawnych lub niepełnosprawne rodzeństwo, rodziców samotnie wychowujących i dzieci objęte pieczą zastępczą. Odbyły się dwa posiedzenia komisji rekrutacyjnej 6 marca do przedszkola, podczas których analizowaliśmy wszystkie podania, biorąc pod uwagę kryteria określone w ustawie o prawie oświatowym. Dzieci, które nie zostały przyjęte znajdują się na liście rezerwowej przedszkola – powiedziała Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

W piątek, 6 marca odbyło się także posiedzenie komisji rekrutacyjnej do Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina” w Żarowie. Na listę rezerwową do żłobka wpisanych zostało 22 dzieci.

– Analizowaliśmy wszystkie podania, które wpłynęły do żłobka, biorąc pod uwagę kryteria według regulaminu rekrutacji. Do żłobka zostały przyjęte dzieci zamieszkałe na terenie gminy Żarów, pochodzące z wielodzietnej rodziny, niepełnosprawne i mające niepełnosprawnych rodziców, rodziców samotnie wychowujących dziecko, objęte pieczą zastępczą, wychowujące się w rodzinie o wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej i dzieci wymagające wydłużonej opieki żłobkowej – dodała dyrektor Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina” Elżbieta Wierzyk.

Listy przyjętych dzieci do przedszkola i żłobka oraz dzieci wpisanych na listy rezerwowe będą wywieszone w holu żarowskiej placówki. Protokoły z posiedzeń komisji rekrutacyjnych będą także dostępne na stronie internetowej www.przedszkole-zarow.pl

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group