Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Dzień Edukacji w gminie Świdnica

Wtorek, 14 października 2014, 20:47
Aktualizacja: 20:49
Autor: red.
Gmina Świdnica: Dzień Edukacji w gminie Świdnica
Fot. UG Świdnica
Dziękujemy dziś tym, od których zależy, jak będą się rozwijały nasze małe ojczyzny w przyszłości – mówiła do dyrektorów i nauczycieli zgromadzonych z okazji Dnia Edukacji Narodowych, wójt gminy Teresa Mazurek. – Przyszłość naszej gminy, regionu zależy m.in. od tego kapitału intelektualnego, który Państwo kształtujecie.

Na co dzień tłumaczą nowe tematy, odpytują, sprawdzają klasówki. 14 października mają swoje święto. Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się we wtorek, 14 października w sali narad Urzędu Gminy Świdnica. W tym roku wójt gminy Teresa Mazurek przyznała 23 nagrody, w tym 11 dla dyrektorów i 12 dla nauczycieli, na łączną kwotę 50 tys. zł.

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja aby uhonorować osoby związane z edukacją. Pragnę podziękować nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty w gminie Świdnica, za to co na co dzień robią dla naszych uczniów. To jest nie tylko praca, powołanie, ale i zadanie kształtowania młodego człowieka, wprowadzania go w życie. Wspólnie z przewodniczącą Rady Gminy Reginą Adamską oraz całą Radą Gminy życzymy Państwu abyście mieli radość z tego wielkiego i pięknego posługiwania. Życzymy zapału do dalszej pracy z dziećmi i młodzieżą, wielu powodów do satysfakcji i zadowolenia oraz dużo zdrowia i szczęścia w życiu osobistym – mówiła Teresa Mazurek.

Wójt gminy nawiązała również do tworzonej właśnie Strategii Rozwoju Gminy Świdnica na lata 2014-2020.

Analiza długofalowych prognoz dotyczących organizacji oświaty w gminie, sporządzona przy uwzględnieniu wskaźników demograficznych, wskazuje, że obecna sieć szkół jest racjonalna. Na przestrzeni najbliższych kilku lat liczba dzieci uczęszczających do szkół podstawowych prognozowana jest na porównywalnym poziomie tj. (rok szkolny 2015/2016) 1360 uczniów, (rok szkolny 2016/2017) 1394 uczniów, (rok szkolny 2017/2018) 1354 uczniów. Na osiągnięcia edukacyjne uczniów w ostatnich latach składa się wiele czynników – oprócz efektywnej i konsekwentnej realizacji programów nauczania oraz dbałości o wysoki poziom wychowawczy, były to również zajęcia wyrównawcze dla uczniów z problemami i zaległościami oraz dodatkowe zajęcia organizowane, np. w ramach realizacji programów Akademia Uczniowska, Nie masz haka na Bystrzaka, czy Szkoła w Krzyżowej. Nie bez znaczenia pozostaje także odpowiednie przygotowanie nauczycieli i wykorzystanie ich wysokiego potencjału. Ponadto warto podkreślić, że każda z placówek oświatowych jest organizatorem licznych konkursów, olimpiad itd., które ukierunkowane są na poszukiwanie i wyłanianie talentów, rozwijanie umiejętności, wyobraźni, a także sprawdzenie poznanej wiedzy.

Na zakończenie dyrektorzy podziękowali władzom gminy za współpracę i troskę z jaką podchodzą do spraw oświatowych. Podczas uroczystości zostały także wręczone dyrektorom i nauczycielom Nagrody Wójta Gminy, za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, podejmowanej na rzecz uczniów, szkoły i środowiska lokalnego. W tym roku wójt gminy Teresa Mazurek przyznała łącznie 23 nagrody dla dyrektorów szkół podstawowych, przedszkoli, gimnazjów i nauczycieli na łączną kwotę 50 tys. zł. Ponadto nagrodą Dolnośląskiego Kuratora Oświaty zostały wyróżnione: Agata Malik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej oraz Monika Kornacka-Iwaniec, nauczycielka Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie.
Nagrody i wyróżnienia odebrali:

Dyrektorzy gminnych placówek oświatowych:
Alicja Lasocka - Dyrektor SP im. Jana Pawła II w Grodziszczu
Elżbieta Dolińska - Dyrektor SP w Lutomi Dolnej
Małgorzata Urbanek - Dyrektor SP w Mokrzeszowie
Tadeusz Szarwaryn - Dyrektor SP im. M. Kopernika w Pszennie
Krystyna Kwaśnik - Dyrektor SP im. L. Wawrzyńskiej Witoszowie Dolnym
Ewa Wasilenia - Dyrektor Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie
Renata Piotrowska - Dyrektor Przedszkola w Witoszowie Dolnym
Elżbieta Marcińska - Dyrektor Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej
Zbigniew Janus - Dyrektor Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie
Piotr Dubiel - Dyrektor Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym
Magdalena Urbańska - Dyrektor SSM w Lubachowie

Nauczyciele gminnych placówek oświatowych:
Krystyna Górecka - SP w Bystrzycy Górnej
Ewa Wróblewska - SP w Bystrzycy Górnej
Teresa Olesińska - SP im. Jana Pawła II w Grodziszczu
Anna Staniszewska - SP w Lutomi Dolnej
Marzena Bylica - SP w Lutomi Dolnej
Marzena Pasternak - SP w Lutomi Dolnej
Lucyna Pietruszka - SP Mokrzeszów
Anna Dolińska - SP im. M. Kopernika w Pszennie
Joanna Michalska - SP im. L. Wawrzyńskiej Witoszowie Dolnym
Joanna Kulig - Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej
Elżbieta Strzelecka - Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie
Joanna Marciszyn - Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group