Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1315
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dzień Europy w Świebodzicach

Czwartek, 11 maja 2023, 17:47
Autor: red
Świebodzice: Dzień Europy w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
W tym roku, tj. 9 maja świebodzickie placówki oświatowe w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Europy. W obchodach uczestniczyli: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Radna Rady Miejskiej Zofia Marek, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Beata Wiciak, wszyscy Dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Świebodzicach (Wydział Edukacji i Spraw Społecznych oraz Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej).

Jak podkreśla Burmistrz Miasta wczorajsza impreza na długo pozostanie w naszej pamięci, za sprawą ogromnego wysiłku placówek oświatowych. Podczas uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć odśpiewania hymnu Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą i organizatorem tej imprezy była Szkoła Podstawowa nr 2. Mając na uwadze, że wydarzenie cieszyło się w ubiegłych latach dużym zainteresowaniem, w tym roku placówka zaprosiła do organizacji wszystkie szkoły i przedszkola. I okazało się, że ten pomysł był strzałem w dziesiątkę. Każda z placówek wykazała się bardzo dużą kreatywnością, zaangażowaniem, co więcej zadbała w sposób szczególny o wspaniałą atmosferę podczas obchodów Dnia Europy. Impreza miała charakter rywalizacji, która jak się okazało była bardzo wyrównana. Każda z placówek miała za zadanie wykonać m.in. dekorację, program artystyczny oraz przygotować prezentację multimedialną, nawiązując do państwa, które zostało im przydzielone we wcześniejszym losowaniu. Od wczesnych godzin rannych specjalnie powołana do oceny komisja wizytowała wszystkie placówki. To były niezapomniane chwile, często zapierające dech w piersiach, śmiało można powiedzieć, że dzięki zaangażowaniu dzieci, młodzieży, grona pedagogicznego można było się przenieść do Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Grecji, Portugalii, Holandii, co obrazują doskonale przedstawione na portalu miejskim zdjęcia. Prezentowana była kultura danego państwa, charakterystyczne zabytki, regionalna kuchnia, zwyczaje, muzyka. W większości placówek młodzież częstowała pysznymi przekąskami, napojami oraz prezentowała świetne występy artystyczne. Jury składające się z przedstawicieli każdej szkoły oraz Urzędu Miejskiego w Świebodzicach wyłoniło najlepszych (wyniki prezentujemy poniżej). Główna organizacja tego święta w przyszłym roku przypadła Szkole Podstawowej Integracyjnej. Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Teresą Walczak Jusiel nagrodzili zwycięzców. Burmistrz pogratulował wszystkim wspaniałej organizacji Dnia Europy podkreślając, że jest pełen uznania dla wszystkich placówek za ogrom pracy, jaki włożyły w przygotowania. Szkoła Integracyjna i Szkoła Podstawowa nr 1 otrzymały puchary, które w przyszłym roku przekażą zwycięzcom kolejnej edycji imprezy.

Dekoracja tematyczna placówki
I miejsce: Szkoła Podstawowa Integracyjna
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce: Przedszkole nr 3 „Niezapominajka”

Prezentacja państwa
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1
II miejsce: Zespół Szkół w Świebodzicach
III miejsce: Szkoła Podstawowa Integracyjna

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group