Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Dzień patrona

Środa, 27 listopada 2019, 11:13
Autor: red
Gniewków: Dzień patrona
Fot. UG Dobromierz
21 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie odbyły się obchody Dnia Patrona. Uroczystość ta na stałe wpisała się już do tradycji szkolnej.

Dzień rozpoczął się od apelu i wspólnie zaśpiewanego hymnu szkoły. Dyrektor Krzysztof Dziurla przedstawił plan dnia, a następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych na zajęcia warsztatowe, podczas których pogłębiali swoją wiedzę na temat Janusza Korczaka, m.in. rysowali komiksy do „Legendy o pieśni”, ilustracje do wiersza Stefanii Ney Grodzieńskiej pt. „O Januszu Korczaku”, układali portret patrona z puzzli, rozwiązywali krzyżówkę sprawdzającą znajomość jego biografii. Całość zajęć koordynowała Anna Kopecka - Wilk – opiekun Koła Miłośników Patrona.

Po zajęciach, zgodnie z tradycją, szkolna społeczność oddała hołd Januszowi Korczakowi przy obelisku z jego wizerunkiem, a potem udała się do kościoła parafialnego pw. św. Barbary i uczestniczyła we Mszy św., której przewodniczył ks. Konrad Polesiak.

Po powrocie do szkoły, odbyła się dalsza część zajęć polegająca na ucharakteryzowaniu wybranych uczniów na Janusza Korczaka. Podsumowanie warsztatów i wybór najciekawiej przedstawionej postaci patrona poprzedził słodki poczęstunek w formie dwóch pięknych i dużych tortów ufundowanych przez Radę Rodziców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group