Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dzień patrona

Wtorek, 21 listopada 2023, 11:00
Autor: red
Świebodzice: Dzień patrona
Fot. UM Świebodzice
20 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Świebodzicach obchodzono Dzień Patrona.

Na zaproszenie Dyrektor Szkoły Anny Nowak w wydarzeniu uczestniczyli Goście m.in.: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek, była Dyrektor Ewa Limberger, nauczyciele oraz uczniowie.

Na początku uroczystości zaraz po wejściu pocztu sztandarowego cała społeczność uczniowska z dumą odśpiewała hymn placówki. Dyrektor SP 4 Anna Nowak serdecznie wszystkich przywitała, a następnie oddała głos Gościom. Burmistrz Miasta w przemowie nawiązał do niezwykłej osoby, jaką był Janusz Korczak, wspominając jego zasługi związane z prawami dziecka, który był zwolennikiem emancypacji dziecka i poszanowania jego praw. Głos zabrała również Przewodnicząca ZNP Urszula Kruczek.

Po krótkich przemowach Dyrektor, Goście wraz z pocztem sztandarowym i delegacjami klas udali się na uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej Patronowi Szkoły Januszowi Korczakowi.

Po odsłonięciu tablicy nadszedł czas na część artystyczna przygotowaną przez uczniów.

Na początek wszyscy obejrzeli prezentację dotyczącą życia i działalności Janusza Korczaka. Następnie dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki poświęcone tej wybitnej postaci.

Uroczystości towarzyszyła również wystawa prac plastycznych wykonanych przez młodych artystów szkoły, którą z zainteresowaniem i podziwem oglądnęli Goście.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group