Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzień Patrona w SP4

Niedziela, 12 maja 2013, 13:14
Aktualizacja: 23:46
Autor: red.
Świdnica: Dzień Patrona w SP4
Fot. użyczone
Dzień Patrona Henryka Sienkiewicza, to święto, które już od 12 lat obchodzone jest w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Z tej okazji cała społeczność szkoły, ubrana w galowe stroje, uczestniczyła w uroczystym apelu.

Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną z fragmentami filmów nakręconych na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza oraz przygotowany przez klasę Vs „Dramat piaskowy – w pustyni i w puszczy”. Podczas zajęć uczniowie oglądali książki napisane przez patrona, redagowali notatki na temat święta szkoły oraz rozwiązywali krzyżówki i quizy. Wykonywane były prace plastyczne – portret Henryka Sienkiewicza oraz ilustracje do jego powieści. Z okazji Dnia Patrona odbyły się dwa konkursy: w klasach I-III – wiedzy, a w klasach IV-VI plastyczny.

Laureatami konkursów zostali:
- w konkursie wiedzy: Martyna Czerniec kl. III a, Nicol Bęczkowska kl. III a, Anna Weiland kl. III a

- w konkursie plastycznym: Natalia Ziomko kl. VI s, Natalia Grabowska kl. IV d, Kamila Błachnio kl. IV b, wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Świderska kl. VI s, Justyna Stochniel kl. IV d, Maria Krzyżaniak kl. V s.

Dzień Patrona na stałe został wpisany do corocznego planu wychowawczego szkoły. Podejmowane z tej okazji działania szkoły mają na celu wskazywanie dzieciom i młodzieży dobrych wzorców i autorytetów, czego przykładem jest Henryk Sienkiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group