Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 649
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziewięć zgłoszeń o przekupstwie na wyborach w Świebodzicach

Wiadomości: Świebodzice
Środa, 24 listopada 2010, 11:19
Aktualizacja: 14:34
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Ale okazało się, że w ośmiu przypadkach policja nie potwierdziła przestępstwa. Prowadzone jest postępowanie w jednej sprawie.

Zgłoszeń przeróżnych podczas wyborczej niedzieli było wiele. Na przykład – że w pobliżu lokalu wyborczego stoi samochód z reklamą wyborczą. Ale jeśli auto się nie przemieszczało, to nie było to złamanie ciszy wyborczej.

Ze Świebodzic napłynęły też doniesienia o kupowaniu głosów. Policja sprawdziła większość przypadków i nie znalazła nic podejrzanego. W ostatnim z przypadków jednak postępowanie trwa.

Chodzi o wymianę: flaszka wódki za głos. O takim „interesie” opowiedział jeden z mieszkańców miasta swojej znajomej, a ta zawiadomiła policję. Według słów mężczyzny jeden z kandydatów startujących w wyborach wręczył mu alkohol w zamian za obietnicę zagłosowania na niego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 24-11-2010 13:17
bardziej ciakwie jest w strzegomiu ! ta to sie dopiero dzieje, tym sie zajmijcie
~Joszko 24-11-2010 15:13
Zgadza sie, przyjrzyjcie sie jednemu z kandydatow na burmistrza i jego glosom...
~k 24-11-2010 16:01
się przyjrzą i będą jajca. gościu kantował w żywe oczy niemalże... wszyscy wiedzą o kogo chodzi.
~strzegomianin 24-11-2010 17:12
Zobaczcie,co dzieje się u nas w Strzegomiu: Kupowanie głosów w StrzegomiuStrzegom jest małą gminą w województwie Dolnośląskim, w powiecie Świdnickim. W wyborach na burmistrza mieliśmy wręcz rekordową liczbę kandydatów - 8, przy czym jeden z nich sam się wycofał tuą przed wyborami. Największe moje i nie tylko moje kontrowersje wzbudzał Pan G. bogaty przedsiębiorca, który od smego początku prowadził niezbyt czystą kampanię wyborczą, obrzucając, w wydawanym przez siebie biuyletynie, obecnego burmistrza miasta różnymi oskarżeniami. Większośc z nich była oczywiście kłamstwami wyssanymi z palca, ale to co działo się wczoraj - 21 listopada zbulwersowało całe miasto. Od godziny 8.00 rano po mieście jeżdziły wynajęte auta z ludżmi pana G., którzy po prostu kupowali głosy mieszkańców. Cena głosu, według różnych żródeł, wahała się od 20 do nawet 100 zł. Początkowo trudno było mi w to uwierzyc, dopiero kiedy sama udałam się do lokalu wyborczego i zobaczyłam osoby głosujące, śmierdzące alkoholem, które nie brały raczej nigdy udziału w wyborach, ponieważ nawet nie wiedziały co robic, np. że należy dac dowód osobisty czy złożyc swój podpis, uwierzyłam. Żeby upewnic się poszłam za jedną z takich par i cóż się okazało? Otóż osoby te po głosowaniu udały się wprost do sklepu firmowego Pana G. i wyszły stamtąd z wysoko procentowym alkoholem i papierosami. Oczywiście nie mogę nie wspomniec o uśmiechu jaki zagościł na ich twarzach. Po południu i wieczorem moje miasto zamieniło się w jedną wielką imprezę ludzi z marginesu społecznego. Pieniądze Pana G. na coś w końcu się przydały. Jednak to nie tylko tacy ludzie je otrzymywali, gdyż nawet w zwykli ludzie chwalili się tym, że za jeden głos mogą zrobic sobie zakupy. Nie mogę nie wspomniec również o premiach, które prawdopodobnie, za głosowanie na szefa, otrzymali pracownicy firmy Pana G. Najgorsze są jednak reakcje ludzi na to wszystko co działo się wczoraj, a raczej brak reakcji. Zacytuję tu słowa pewnej pani, z którą dzisiaj rozmawiałam " przecież nie płacił z naszych pieniędzy, a jak go stac to niech robi co chce". Dziś cząstkowe wyniki wyborów mówią, że będzie druga tura i któż weźmie w niej udział? Oczywiście Pan G. Nikt niestety nic z tym pewnie nie zrobi, bo ludzie się boją wielkiego przedsiębiorcy. Zresztą może w "dogrywce" będzie płacił więcej i wszyscy się załapią. Ja dziękuję za taką wolnośc i demokratyczne wybory. http://kontakt24.tvn.pl/artykul,kupowanie-glosow-w-strzegomiu,40997.html
~mloda 24-11-2010 19:11
hehe znowu jak rok temu hehe
~mloda22 24-11-2010 19:14
znowu sie zaczyna w Świebodzicach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group