Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Dzikie i niebezpieczne

Środa, 13 maja 2020, 15:26
Aktualizacja: Czwartek, 14 maja 2020, 13:27
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Dzikie i niebezpieczne
Fot. KPP Świdnica
Świdniccy policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność w okolicach lasów, łąk i pól uprawnych, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. Przy zbyt dużej prędkości prowadzący auto może nie zdążyć zareagować. Na terenie powiatu świdnickiego tylko od 1 maja doszło do 8 zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt.

Wraz z nastaniem wiosny wzrasta aktywność dzikich zwierząt, a co za tym idzie również ilość kolizji z ich udziałem. To właśnie teraz wiele zwierząt migruje w poszukiwaniu pożywienia, nowego miejsca do życia a jedną z najtrudniejszych dla nich przeszkód do pokonania są drogi przecinające terytoria ich wędrówek.
Największą aktywność zwierzęta przejawiają o zmierzchu i o świcie, pamiętajmy by właśnie wtedy zachować wzmożoną ostrożność.

Świdniccy policjanci tylko od początku maja br. odnotowali 8 zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt na drodze. W zaistniałych sytuacjach na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

Świdniccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicach lasów, łąk i pól. Nie lekceważmy znaku drogowego „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group