Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dziś patriotycznie – testy w gimnazjach

Wtorek, 12 kwietnia 2011, 16:57
Aktualizacja: 17:00
Autor: GrA
Świdnica: Dziś patriotycznie – testy w gimnazjach
Zdjęcie z archiwum.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdniccy gimnazjaliści zmagali się dziś z problemem patriotyzmu podczas pierwszego dnia testów gimnazjalnych.

Punktualnie o godzinie 9.00 świdniccy gimnazjaliści przystąpili dziś do pisania części humanistycznej tegorocznego testu na zakończenie trzyletniej nauki w gimnazjum. Do napisania gimnazjaliści mieli rozprawkę na temat: „Patriotą można być zarówno w czasie wojny, jak i pokoju. Podaj trzy argumenty: z literatury, historii i własnej obserwacji” oraz rozwiązanie testu, którego pytania dotyczyły „Pana Tadeusza”, „Mazurka Dąbrowskiego” oraz wydarzeń spod Monte Casino.

Tradycyjnie już część świdnickich gimnazjalistów po dwóch godzinach zmagań wychodziła z sali zadowolona. Ale byli i tacy, którym na teście wyraźnie nie poszło.

- Przyznam szczerze, że poszło fatalnie. Dla mnie ten test był bardzo trudny. Zrobione chyba pod wykształconych humanistów - mówi Magdalena Jurgowska z Gimnazjum nr 4 w Świdnicy.

W środę świdniccy gimnazjaliści zmierzą się z zadaniami matematyczno-przyrodniczymi. W czwartek zasiądą do języka obcego. Do wyboru mają język angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski i włoski. To ostatni rok, w którym wyniki egzaminu z języka obcego nie będą brane pod uwagę przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

Wyniki trzydniowych egzaminów na zakończenie trzyletniej nauki w gimnazjum uczniowie poznają w czerwcu. Od tego, jak im poszło będzie zależała ich dalsza edukacja w wybranej szkole ponadgimnazjalnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group