Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 729
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Świdnica: Dziś wałbrzyscy radni przyjmują rezygnację prezydenta

Poniedziałek, 23 maja 2011, 6:55
Aktualizacja: 11:21
Autor: KO
Wałbrzych/Świdnica: Dziś wałbrzyscy radni przyjmują rezygnację prezydenta
Fot. Wiktor Bąkiewicz
To mógłby być finał dramatu sądowego, który toczył się w Świdnicy od początku roku. A jednak nie. Piotr Kruczkowski, który sam podał się do dymisji (po niekorzystnym dla niego postanowieniu Sądu Okręgowego w Świdnicy), odwołuje się od tej decyzji.

Sesja wałbrzyskiej rady miejskiej, na której przyjęta zostanie rezygnacja prezydenta Kruczkowskiego, rozpocznie się o godz. 9.00. - Jest to termin bezpieczny - tłumaczy wybór daty Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, przewodnicząca wałbrzyskiej rady. - Pozwoli on uchronić mieszkańców przed paraliżem decyzyjnym, gdyż wraz z wygaszeniem mandatu prezydenta przestają pełnić funkcję również jego zastępcy. Tracą także ważność upoważnienia prezydenta dla urzędników. Negatywne skutki mogliby odczuć mieszkańcy Wałbrzycha przy realizacji nawet najprostszych spraw urzędowych. Dla normalnego funkcjonowania miasta ważnym jest zachowanie ciągłości podejmowania decyzji przed powołaniem przez Prezesa Rady Ministrów osoby pełniącej obowiązki Prezydenta Miasta.

Tymczasem Piotr Kruczkowski złożył zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Świdnicy nakazujące powtórzenie drugiej tury wyborów prezydenta miasta. - Zażalenie nie ma żadnego wpływu na moją decyzję o złożeniu mandatu, która skutkuje powtórzeniem wyborów w całości i daję szansę na oczyszczenie atmosfery wokół Wałbrzycha - tłumaczy sam Krukczkowski. - Mam nadzieję, że Sąd Apelacyjny wnikliwie rozpatrzy sprzeczne decyzje sądu pierwszej instancji. Dlaczego ten sam sąd, na podstawie tych samych dowodów, tych samych faktów, tych samych świadków wydał dwa zupełnie przeciwne postanowienia? Które postanowienie jest właściwe? Czy ten sam sąd może uznać zeznania świadka za niewiarygodne, a później zmienić zdanie? Czy można unieważnić wybory, w których wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób, na podstawie zeznań jednego świadka? Pojawią się więc wątpliwości, które wymagają wyjaśnienia przez sąd. Jedno w tej sprawie jest pewne: jestem uczciwy i nigdy nie miałem nic wspólnego z kupowaniem głosów. Potwierdzają to uzasadnienia wszystkich trzech postanowień sądu dotyczących wyborów w Wałbrzychu. Stałem się ofiarą czyichś bezprawnych działań albo przestępczej prowokacji. Prowokacji, która może stać się sposobem na unieważnianie wszystkich wyborów w Polsce.

***
Zobacz koniecznie:

* Wałbrzych bez prezydenta – zdecydował świdnicki sąd [foto–video], piątek, 29 kwietnia 2011, godz. 14.01.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group