Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1188
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Dziupla kanarka

Czwartek, 6 stycznia 2022, 9:08
Autor: red
Mrowiny: Dziupla kanarka
Fot. UM Żarów
Najmłodsi mieszkańcy Mrowin spędzają wolny czas na ciekawych i kreatywnych zajęciach opiekuńczo–wychowawczych oraz profilaktycznych, które prowadzone są w ramach grupy zajęciowej „Dziupla Kanarka” w Mrowinach.

Zajęcia realizowane są dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, w Szkole Filialnej w Mrowinach Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, a jej działalność finansowana jest ze środków budżetu gminy, ze środków przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

- Nie ma nudy na naszych spotkaniach. Zajęcia prowadzone są w ciekawy sposób, z wykorzystaniem różnorodnych metod, m.in.: arterapii (plastykoterapia, bajkoterapia, muzykoterapia, teatrologia, horiterapia-czyli terapia zabawą), elementów integracji sensorycznej, treningu umiejętności społecznych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki, krytycznego myślenia, poszukiwania rozwiązań, rozwiązywania problemów i pracy w grupie poprzez wspólne projekty i współdziałanie – mówi Agnieszka Lubaczewska arterapeuta, pedagog, pracownik socjalny i terapeuta integracji sensorycznej, która prowadzi zajęcia w grupie zajęciowej w Mrowinach. I dodaje. - W grudniu odbyły się w naszej grupie warsztaty tematyczne z zastosowaniem masy gipsowej i suchej masy porcelanowej, piernikowe warsztaty, projekty grupowe (budowa prostego wulkanu, aktywacja wybuchu wulkanu na podstawie prostego doświadczenia, grupowe wytwarzanie 2 różnych mas sensorycznych-sztucznego śniegu, grupowe eksperymenty z lodem, malowanie lodem, topienie lodu itp.), prace indywidualne z wykorzystaniem materiałów eco, recyclingu, eksperymenty (z sodą, octem, solą), pogadanki, „play therapy" (z wykorzystaniem piasku księżycowego lodu, sztucznego śniegu, figurek oraz z wykorzystaniem różnorodnych materiałów jak: plastelina, play-doh, glina samoschnąca, różne faktury sensoryczne, jadalne i niejadalne).

Takie zajęcia nie tylko rozwijają zdolności manualne dzieci, ale również korzystnie wpływają na ich motorykę, rozwijają wyobraźnię, kreatywność, współdziałanie w grupie. Uczą norm społecznych, asertywności i wyrażania swoich emocji poprzez sztukę.

– Miesiąc grudzień upłynął pod hasłami magii Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia. Na zajęciach zajmowaliśmy się robieniem różnorodnych ozdób świątecznych, z wykorzystaniem kul styropianowych, patyczków kreatywnych, filcu, talerzyków papierowych, gliny itp.) i zimowych, eksperymentów, zabaw sensorycznych ze sztucznym śniegiem, lodem, piaskiem księżycowym – dopowiada Agnieszka Lubaczewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group