Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1339
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Egzaminy na kartę rowerową

Sobota, 7 maja 2022, 15:32
Autor: red
Gmina Świdnica: Egzaminy na kartę rowerową
Fot. Gmina Świdnica
Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas priorytetem. Nie tylko budujemy kolejne odcinki dróg i chodników, doświetlamy przejścia dla pieszych, ale i edukujemy już od najmłodszego pokolenia. W szkołach średnich trwają matury, a w gminnych placówkach oświatowych rozpoczęły się egzaminy na kartę rowerową.

Noszenie elementów odblaskowych, kształtowanie właściwych zachowań na drodze, rozmowy o cyberprzemocy i hejcie to jedne z wielu działań realizowanych na co dzień w gminnych placówkach oświatowych skierowanych właśnie do dzieci i młodzieży.

Wraz z nastaniem wiosny wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Świdnicy w 5 gminnych placówkach oświatowych rozpoczęły się przygotowania do egzaminu na kartę rowerową. W większości szkół uczniowie odbyli już cykl zajęć edukacyjnych z funkcjonariuszem świdnickiej drogówki. Egzaminy praktyczne zaplanowano na maj i czerwiec tak aby w trakcie wakacji miłośnicy jednośladów i hulajnóg mogli bezpiecznie wyruszyć na rowerowe wycieczki ze swoimi rodzicami.

Dokładnie dzisiaj, w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie, kolejna grupa uczniów pomyślnie zdała egzamin na kartę rowerową. Wśród oceniających był dzielnicowy gminy Świdnica st. sierż. Rafał Jarosz. Szacujemy, że w tym roku szkolnym z możliwości zdania egzaminu na kartę rowerową skorzysta blisko 400 uczniów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group