Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: EKOLAURY dla Świdnicy

Niedziela, 3 listopada 2019, 9:50
Autor: red
Świdnica: EKOLAURY dla Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Świdnica została laureatem ogólnopolskiego konkursu EKOLAURY Polskiej Izby Ekologii 2019.

Pierwsza nagroda w dwóch kategoriach „Ochrona powietrza, odnawialne źródła energii” i "Edukacja ekologiczna, ochrona przyrody", a także wyróżnienie w tej ostatniej zostały wręczone podczas uroczystej gali 29 października w Katowicach. W imieniu miasta odebrał je zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Od 2002 r. Polska Izba Ekologii organizuje Konkurs EKOLAURY, promując najefektywniejsze i ekoinnowacyjne działania i prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. Ma on zasięg ogólnopolski i skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów.

Świdnica doceniona została za realizację programu KAWKA, czyli ograniczenie niskiej emisji powierzchniowej na terenie miasta poprzez likwidację węglowych, lokalnych źródeł ciepła i podłączenie obiektów do rozbudowanej sieci ciepłowniczej, a także za udzielanie dotacji z budżetu miasta na zmianę systemu ogrzewania. Główna nagroda przyznana została również w kategorii ochrony przyrody za rewitalizację Parku Sikorskiego i Parku Centralnego.

Trzecie wyróżnienie miasto otrzymało za działania edukacyjne prowadzone w 2018 roku przez Wydział Gospodarki Odpadami. Były to m. in. zajęcia z Panem Błyszczakiem – bohaterem Czystej Świdnicy, które odbywały się w przedszkolach, warsztaty terenowe w Przedsiębiorstwie Utylizacji Odpadów skierowane do dzieci ze szkół podstawowych, imprezy plenerowe, a także prowadzenie strony internetowej www.czystaswidnica.pl.

- Nasze ostatnie działania w zakresie ekologii realizowaliśmy głównie z myślą o poprawie jakości powietrza w mieście. Tego typu nagrody to wartość dodana, która zmobilizuje nas z pewnością do dalszej pracy na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego, trwałego rozwoju miasta – mówił zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski

Ekolaury i wyróżnienia przyznano w kategoriach:

Gospodarka wodno-ściekowa
Ochrona powierzchni ziemi, gospodarka odpadami
Ochrona powietrza, odnawialne źródła energii
Ekoprodukt, zielone technologii
Edukacja ekologiczna, ochrona przyrody
Energooszczędność, efektywność energetyczna
Gmina, związek gminny przyjazny środowisku
Całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group