Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1325
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Ekolodzy doradzą, jak obniżyć rachunki

Wtorek, 6 marca 2012, 9:07
Aktualizacja: 9:08
Autor: red
Strzegom: Ekolodzy doradzą, jak obniżyć rachunki
Fot. użyczone
Stowarzyszenie Rola z Goczałkowa przygotowuje debatę obywatelską na temat ekologii. Jak zbudować i ile kosztuje domowa oczyszczalnia ścieków, w jaki sposób zmniejszyć płatności za energię i wodę – m.in. na te pytania odpowiedzą zaproszeni ekolodzy oraz dziennikarz Gazety Wyborczej zajmujący się tematami ochrony środowiska.

Po ostatniej emocjonującej debacie obywatelskiej z udziałem Burmistrza Strzegomia i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu dotyczącej zarządzania gminą, czas na kolejne spotkanie skierowane do lokalnej społeczności.

- Czasy się zmieniają, a ekologia i ochrona środowiska coraz częściej zaglądają do naszego życia. Jak się okazuje, co postarają się potwierdzić zaproszeni prelegenci, wiąże się to z konkretnymi zaletami dla każdego Kowalskiego – zapowiada Paweł Cycuła, Prezes Stowarzyszenia „Rola” z Goczałkowa, organizatora cyklu debat obywatelskich w ramach projektu europejskiego.

- Tematyka będzie bardzo bliska każdemu mieszkańcowi, bo czy ktoś nie chciałby się dowiedzieć, jak obniżyć swoje rachunku czy żyć bardziej komfortowo – zastanawia się Prezes Stowarzyszenia.

Debata ekologiczna zatytułowana „Ekologia na co dzień” jest już trzecią inicjatywą spotkania z mieszkańcami Goczałkowa i okolic zorganizowaną, przez działające od niespełna roku Stowarzyszenie Rola z Goczałkowa.
Spotkanie z udziałem przedstawiciela Fundacji Ekorozwoju z Wrocławia realizującego liczne projekty z dziedziny ochrony środowiska na rzecz obszarów wiejskich oraz dziennikarza Gazety Wyborczej zajmującego się tematyką ekologii, odbędzie się w najbliższą sobotę 10 marca o godzinie 15:30 w świetlicy wiejskiej w Goczałkowie.

Jak zapowiadają przedstawiciele Stowarzyszenia Rola, na debacie nie zabraknie również konkretnych rozwiązań i rad dla każdego mieszkańca, dotyczących gospodarowania odpadami, sposobów na recykling śmieci, bioodpadów, działania pomp ciepła czy zagadnień związanych z ekologicznymi rozwiązaniami w budownictwie przynoszącymi m.in. oszczędności w poborze energii i ciepła w domu.

- Mieszkamy w regionie, gdzie dominuje przemysł wydobywczy, dlatego przyjrzymy się także regulacjom prawnym dotyczącym ochrony środowiska w kontekście zanieczyszczenia powietrza na terenie gminy. Dla osób lubiących nowinki technologiczne opowiemy również o rozwiązaniach technologicznych w produkcji energii odnawialnej czy biopaliwach – zapowiadają członkowie Roli.

Cykl sześciu debat obywatelskich organizowanych, przez Stowarzyszenie „Rola” z Goczałkowa zostało dofinansowane z Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2007 – 2013.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group