Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ekologiczny rajd z przystankiem w Świdnicy

Środa, 14 maja 2014, 21:43
Aktualizacja: 21:46
Autor: red.
Świdnica: Ekologiczny rajd z przystankiem w Świdnicy
Fot. użyczone
Miasto Świdnica znalazło się na trasie Polskiego Rajdu Ekologicznego połączonego z konferencją naukową „Vehicles of the Future”. Przedsięwzięcie to, organizowane przez Politechnikę Wrocławską, zostanie rozegrane na trasie Wrocław–Oława–Świdnica–Jawor–Jakuszyce–Szklarska Poręba.

W piątek, 16 maja ok. godz. 13.00 rajd zawita do Świdnicy. W świdnickim Rynku będzie miała miejsce prezentacja alternatywnych konstrukcji pojazdów z silnikami zasilanymi biopaliwami. Przedsięwzięcie to organizowane jest pod hasłem „Kochamy Polskę i Ty Ją kochaj”, a motto tegorocznej edycji to „Były czerwone maki, są żółte rzepaki”. Świdnica w ramach rajdu jest promowana jako „Piastowska Świdnica – pierwsze miasto pod patronatem największego z rodu Polaków św. Jana Pawła II, a także miasto domów pasywnych, pomp ciepła i energetyki solarnej”.

Uczestnicy rajdu w świdnickim Rynku spotkają się z władzami Świdnicy i przedstawicielami Stowarzyszenia Motocyklowego RIDER, a następnie przejdą ul. Długą na plac przy katedrze, gdzie pod pomnikiem św. Jana Pawła II złożą kwiaty.
Wizyta w Świdnicy uczestników rajdu będzie trwała około godziny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group