• Piątek, 21 lutego 2020
  • Godz. 9:38
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 732
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

E–konferencja z udziałem powiatu świdnickiego

Wiadomości: Powiat Świdnica
Środa, 3 marca 2010, 8:34
Aktualizacja: 8:36
Autor: SP, opr. MaS
Fot. SP
Powiat Świdnicki został zakwalifikowany do udziału w dużym międzynarodowym projekcie realizowanym od 2004 r. przez kraje Grupy Państw Wyszehradzkich. Tym samym jeszcze w tym roku weźmie udział w organizowanej w ramach projektu konferencji „V4DIS 2010” (V4 DIS czyli Visegrad Four for Developing Information Society).

Centralnym zagadnieniem konferencji jest zastosowanie technologii ICT w sektorze administracji publicznej i usług z nim związanych. Głównym celem całego przedsięwzięcia jest stworzenie platformy do prezentacji nowych i interesujących rozwiązań oraz wymiana umiejętności i doświadczeń na polu e-governmentu, e-tourismu i innych związanych z tym dziedzin.

- Głównym wydarzeniem projektu będzie międzynarodowa konferencja, która odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia br. w Hradcu Kralove. Przyczyni się ona do rozwoju społeczeństwa informacyjnego na poziomie lokalnym i regionalnym a także do nawiązania współpracy miast i regionów w krajach V4. Udział naszego powiatu pozwoli na wymianę doświadczeń i poszukanie nowych kierunków współpracy międzynarodowej w tych obszarach tematycznych.” – mówi Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa.

Głównym tematem konferencji jest bowiem wsparcie projektów z obszaru e-tourismu przede wszystkim ze źródeł strukturalnych i branżowych. Pokazane zostaną również korzyści, jakie województwom, powiatom czy gminom daje współpraca transgraniczna.

- Ważnym celem projektu jest także umożliwienie szerszego uczestnictwa w sektorze administracji publicznej młodym, utalentowanym ludziom za pośrednictwem specjalnego konkursu młodych talentów: programatorów, web designerów itp. Innym obszarem tematycznym konferencji będzie komunikacyjna i informacyjna strategia poprawy wymiany informacji między Grupą Państw Wyszehradzkich, z naciskiem na wykorzystanie stron internetowych miast i promocję oficjalnych źródeł grupy V4. – wyjaśnia Monika Pasternak z Biura ds. Europejskich i Promocji Powiatu świdnickiego starostwa.

W ramach projektu ogłoszony zostanie także konkurs „Eurocrest” poświęcony najlepszym usługom miejskim i wielkomiejskim. Podobnie jak w latach ubiegłych honorowy patronat nad konferencją V4 DIS objął Marszałek Senatu Republiki Czeskiej Premysl Sobotka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group