Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 589
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Eksperci telewizyjni na zajęciach w strzegomskim LO

Wiadomości: Strzegom
Środa, 30 listopada 2016, 7:25
Autor: red
Fot. UM Strzegom
Piątek (25.11.2016 r.) był w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu dniem dziennikarskim za sprawą dwóch znamienitych gości: opiekuna merytorycznego klasy dziennikarskiej, specjalisty PR i marketingu politycznego – Mirosława Oczkosia oraz dziennikarza telewizyjnego i radiowego – Michała Olszańskiego („Magazyn Ekspres Reporterów”, „Pytanie na śniadanie”), którzy poprowadzili zajęcia w klasach humanistycznych LO.

Klasa 3a uczyła się redagować wiadomości sportowe, w których pan Olszański się specjalizuje. Licealiści mieli również okazję, kolejny raz, sprawdzić swoje umiejętności dziennikarskie przed mikrofonem radiowym. Nagranie oraz wspólne odsłuchanie zapisu było okazją omówienia najczęściej popełnianych błędów przez dziennikarzy radiowych. Redaktor Michał Olszański spotkał się również z klasą pierwszą i drugą. Opowiadał o swojej karierze, pracy w radiu i telewizji oraz o swoich doświadczeniach zdobytych w pracy rzecznika prasowego piłkarskiej Kadry Polski. Miroslaw Oczkoś przywołał złotą zasadę, nie tylko w dziennikarstwie, ale i w życiu: „Nie mierzcie nisko, bo łatwo zdobędziecie cel, mierzcie wysoko i osiągajcie jak najwięcej. Bo nic w życiu łatwo wam nie przyjdzie”. Spotkanie wszystkich klas zakończyło się wspólnym zdjęciem i indywidualnymi rozmowami. Były to kolejne zajęcia, podczas których realizowany jest plan edukacji dziennikarskiej w LO.

Warto również wspomnieć, że spotkanie z gośćmi szczęśliwie zbiegło się w czasie z doposażeniem szkolnego radia internetowego „Głos Liceum”, które w kwocie 5 tys. zł sfinansował Bank BGŻ BNP Paribas. Dzięki nowemu wyposażeniu zajęcia dziennikarskie mają wymiar praktyczny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group