Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 530
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Electolux rozbuduje zakład w Świdnicy

Czwartek, 17 grudnia 2015, 15:36
Aktualizacja: Piątek, 18 grudnia 2015, 12:26
Autor: opr.red.
Świdnica: Electolux rozbuduje zakład w Świdnicy
Fot. użyczone
Co najmniej 100 nowych miejsc pracy utworzy międzynarodowy koncern Electrolux w Świdnicy. Firma planuje do końca grudnia 2018 roku rozbudować już istniejący zakład. Inwestycja szacowana jest na 45 mln zł. Electrolux to światowy lider branży AGD, który w Świdnicy produkuje sprzęt gospodarstwa domowego.

W Zamku Książ odbyła się szczególna uroczystość związana z wręczeniem dla siedmiu inwestorów zezwoleń na prowadzenie działalności w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wśród nich kolejne, bo już piąte pozwolenie odebrał z rąk prezes WSSE Barbary Kaśnikowskiej i prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej, dyrektor zakładu Electrolux, Piotr Kuś.
Fabryka Electrolux w Świdnicy jest trzecim po Żarowie i Oławie nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie zakładem, który firma zbudowała od podstaw w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej. Produkcja ruszyła tutaj w grudniu 2006 roku. W świdnickiej fabryce produkowane są kuchenki i piekarniki.

- Rozwój każdej firmy działającej w strefie to doskonała informacja dla nas samorządowców oraz mieszkańców naszych miast. Pokazuje to dobre relacje między władzami a kierownictwem przedsiębiorstw oraz klimat sprzyjający inwestycjom. Electrolux w Świdnicy to prężnie działający zakład, zatrudniający setki osób i gwarantujący stabilne warunki pracy oraz płacy – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to największa z 14 specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Obejmuje prawie 3000 ha gruntu w 48 miejscowościach. Obecnie, na jej obszarze prowadzą działalność 183 firmy, które zainwestowały przeszło 20 mld złotych i zatrudniają ponad 41 300 pracowników.

Przypomnieć należy, że w październiku po raz kolejny WSSE została doceniona w prestiżowym rankingu fDi Magazine. W plebiscycie „Global Free Zones of the Year” została wyróżniona jako miejsce inwestycyjne szczególnie polecane w Europie. Zauważono również zaangażowanie spółki w budowę gotowych obiektów dla przedsiębiorców oraz modernizację infrastruktury pod potrzeby inwestorów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group