Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1225
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Electrolux się rozwija

Środa, 21 października 2020, 9:03
Autor: red
Żarów: Electrolux się rozwija
Fot. UM Żarów
W drugiej połowie sierpnia b.r. Electrolux rozpoczął rozbudowę fabryki zmywarek w Żarowie. W nowej hali o powierzchni 7.500 m2 stanie czwarta linia produkcyjna oraz dodatkowe stanowiska do podmontaży.

Zostanie tam również przygotowany obszar technologiczny do produkcji komponentów i zbudowana nowa, większa portiernia z salami do rekrutacji i szkoleń.

Fabryka Electrolux w Żarowie, znajdująca się w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej, rozpoczęła działalność 15-cie lat temu, w listopadzie 2005 roku. Już wtedy Electrolux zajmował największą powierzchnię w Podstrefie Żarów, choć sama fabryka nie była duża. W tym czasie zatrudnienie wynosiło 100 osób, co stanowi około 10% obecnego, a produkcja szybko się rozwijała. Dwa lata później stało się jasne, że aby sprostać zamówieniom klientów, zakład trzeba rozbudować. Wtedy fabryka zyskała dodatkowe 5.000 m2. Po kilku latach okazało się, że i to jest niewystarczające – tak doszło do kolejnej rozbudowy w 2008 roku i następnej w 2012 roku. W międzyczasie została również dwukrotnie powiększona powierzchnia biurowa oraz poszerzony obszar Magazynu Wyrobów Gotowych. Zbudowano także laboratorium badawcze, gdzie sprawdzana jest jakość produktów i testowane są nowe rozwiązania technologiczne. W ciągu tych 15 lat powierzchnia fabryki wzrosła o 15.000 m2, a zakład wyprodukował ponad 15 milionów zmywarek, dla klientów z Polski, Europy i świata.

Obecnie fabryka w Żarowie osiągnęła maksimum swojej wydajności, dlatego Electrolux podjął decyzję o kolejnej, czwartej już rozbudowie. Dzięki niej powierzchnia zakładu powiększy się o kolejne 7.500 m2, co umożliwi uruchomienie czwartej linii produkcyjnej, przygotowanie dodatkowych stanowisk do podmontażu i obszaru do produkcji komponentów. Zdecydowano się także zbudować nową większą portiernię z kompleksem rekrutacyjnym, składającym się z sali do rekrutacji i sali szkoleniowej, aby nowo przyjmowanym pracownikom zaoferować większy komfort. Sama rozbudowa budynku zakończy się w maju 2021 roku. Natomiast montaż nowych urządzeń oraz zagospodarowywanie miejsca wewnątrz trwać będzie aż do początku 2022 roku.

Według planów, rozbudowa ma się w pełni zakończyć w lutym 2022 roku, kiedy nowa linia produkcyjna ruszy na najwyższych obrotach i zacznie produkować nowe zmywarki.

– Uruchomienie kolejnej linii produkcyjnej oznaczać będzie nowe miejsca pracy i silniejsze związanie z lokalną społecznością. Od samego początku naszej działalności angażujemy się w różne wydarzenia lokalne, bierzemy udział w Biegach Strefowych, Miasteczku Świętego Mikołaja oraz wyczekiwanych przez cały rok obchodach Dnia Żarowa. Wierzymy, że rozwój naszej firmy będzie pozytywnie wpływał także na rozwój Żarowa i okolic, a wszystkich którzy chcą być jego świadkami już dziś zapraszamy na rozmowy rekrutacyjne – mówi Łukasz Nowogrodzki, dyrektor fabryki Electrolux w Żarowie.

Swoim pracownikom Electrolux oferuje wynagrodzenie zależne od umiejętności, zorganizowany bezpłatny transport z wybranych kierunków oraz atrakcyjny pakiet dodatkowych benefitów – takich jak opieka medyczna, karty przedpłacone czy prywatny program emerytalny. Bardzo duży nacisk jest położony na zapewnienie bezpiecznych warunków pracy, z dodatkową dbałością o to w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak obecna pandemia. Kultura organizacyjna skoncentrowana na człowieku i szereg możliwości rozwoju personalnego tworzą pozytywną atmosferę i sprawiają, że pracownicy chętnie wiążą się z firmą na dłuższy czas.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group