Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1169
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Elektryczne ładowanie

Wtorek, 21 września 2021, 11:58
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Elektryczne ładowanie
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Przyjedź do Starostwa Powiatowego w Świdnicy i naładuj swoje elektryczne auto.

Od września 2021 roku przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Świdnicy można skorzystać z pierwszej w Świdnicy publicznej stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Dla aut elektrycznych i hybrydowych typu plug-in przeznaczone są dwa wydzielone stanowiska do ładownia, zlokalizowane przy ul. M. Skłodowskie-Curie 5, naprzeciwko wejścia do Starostwa Powiatowego (od strony Urzędu Skarbowego).

Zastosowane urządzenia pozwalają ładować samochody prądem zmiennym o mocy 11 kW przy obu stanowiskach (2 x 11 kW AC). Baterię można naładować wpinając się jednego z gniazd za pomocą złącza AC Typ 2. Dostępne są 2 gniazda, do których można podłączyć autoryzowany kabel do ładowania stanowiący wyposażenie samochodu.

Ładowanie pojazdów jest odpłatne i możliwe jest tylko po zalogowaniu się w Portalu Kierowcy (https://pgedoladujauto.pl). Skuteczne zalogowanie się wymaga rejestracji i podania danych karty płatniczej. Cennik usług ładowania pojazdów elektrycznych znajduje się na stronie Polskiej Grupy Energetycznej PGE https://pgedoladujauto.pl/oferta#dokumenty

Proces ładowania pojazdu wygląda następująco:

Przed rozpoczęciem ładowania na karcie płatniczej blokowana jest kwota 100,00 zł
Cena za pobranie 1 kWh energii elektrycznej przy ładowaniu AC wynosi 0,99 zł brutto.
Opłata za czas postoju podczas ładowania pojazdu w przypadku ładowania AC nie jest pobierana. Stacja czynna jest całą dobę i 7 dni w tygodniu. Na dzień 20 września, liczba zarejestrowanych samochodów elektrycznych na terenie Powiatu Świdnickiego wynosi 23.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group