Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Emeryci w Niemczech

Piątek, 9 sierpnia 2019, 13:29
Autor: red
Strzegom: Emeryci w Niemczech
Fot. UM Strzegom
Kolejna wycieczka kulturoznawcza, odbyta w dniach 30 lipca – 2 sierpnia br. zorganizowana przez Zarząd Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Strzegomiu, wzbogaciła wiedzę uczestników o bliskich sąsiadach.

W pierwszym dniu emeryci zwiedzili Frankfurt nad Odrą - miasto graniczne połączone z polskimi Słubicami zaledwie jednym mostem. Z zachwytem patrzyli na wyniosły ratusz na starówce w stylu gotyku (największy w Niemczech) oraz najcenniejszy zabytek miasta - kościół mariacki.

W Poczdamie zobaczyli posiadłość oraz dworek - historyczne miejsce Konferencji Poczdamskiej. Tu ustanowiono powojenną granicę między Polską a Niemcami. Największą atrakcją miasta jest kompleks pałacowo-parkowy (na liście UNESCO) z licznymi zamkami i pałacykami, przepięknie położonymi na terenie ogromnego parku i zadbanych ogrodów. Podczas długiego spaceru zobaczyli również: Chińską Herbaciarnię, zabytkowy wiatrak, rokokowy pałac oraz miejsce spoczynku Fryderyka II Wielkiego - najbardziej znanego władcy Prus.

Stolicę Niemiec - Berlin poznawali częściowo przez okna autokaru - a było czym się zachwycać: katedra, zamki, pomniki, historyczne budowle, dawne budynki królewskie, Brama Branderburska, fragment Muru Berlińskiego i wiele innych ciekawych obiektów.

Po trzech dniach intensywnego zwiedzania wreszcie nastał sielski nastrój i błogi wypoczynek w czasie spływu łodziami po kanałach Szprewy i pobycie w skansenie Kultury Łużyckiej. Płynąca Szprewa tworzy unikalną, malowniczą deltę z tysiącami kanalików i strumieni, Długość dróg wodnych wynosi tysiąc km.

Organizatorzy zadbali również o integrację uczestników wycieczki; odbył się piękny wieczorek taneczny.

- Dziękujemy serdecznie burmistrzowi Strzegomia Zbigniewowi Suchycie za dotację w wysokości 9,5 tys. zł - podkreśla Eugenia Zasińska, przewodnicząca PZERiI w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group