Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Fałszywy alarm

Czwartek, 4 marca 2021, 11:11
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Fałszywy alarm
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego wpłynęła 3 marca na adres mailowy Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej.

Na szczęście, po sprawdzeniu, okazało się, że był to fałszywy alarm. Podobne wiadomości rozesłano do wielu placówek na terenie kraju.

Centralne Biuro Śledcze Policji zaleciło „nie ewakuować” dzieci i pracowników w związku z tym, iż podobne alarmy otrzymało dziś wiele placówek i instytucji z całego kraju. Jednak zaraz po otrzymaniu wiadomości dyrektor placówki Jadwiga Chrobak podjęła natychmiastowe działania, informując o tym fakcie odpowiednie służby państwowe oraz organ prowadzący placówkę.
– Jeszcze przed otrzymaniem rekomendacji CBŚP, dzieci wraz z opiekunami sprawnie opuściły budynek i udały się na spacer. Nie czuły się więc zaniepokojone. W tym czasie oba obiekty, zarówno przy ul. Westerplatte jak i przy ul. Mickiewicza, zostały sprawdzone przez pirotechników, którzy nie znaleźli ładunków wybuchowych. Akcja została zakończona, wszyscy mogli bezpiecznie wrócić do placówki – informuje dyrektor przedszkola.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group