Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Fanaberie Teatralne już od piątku Wałbrzychu

Środa, 16 listopada 2011, 7:49
Aktualizacja: Czwartek, 17 listopada 2011, 8:05
Autor: red
Wałbrzych: Fanaberie Teatralne już od piątku Wałbrzychu
Fot. użyczone
Teatr Dramatyczny im. Szaniawskiego po raz dziewiąty organizuje festiwal Fanaberie Teatralne.

Bohaterem nadchodzącej edycji jest aktor. Od 18 do 24 listopada w Wałbrzychu zaprezentują się artyści m.in. z Warszawy, Krakowa i Gdańska.

Motto tegorocznej imprezy brzmi: "Co nas jeszcze może zaskoczyć w teatrze? AKTOR". W przedstawieniach proponowanych na festiwalu aktor jest nie tylko tworzywem, przedmiotem spektaklu, ale i jego bohaterem. Program skonstruowany jest tak, by prezentował wiele odcieni sztuki aktorskiej. Zawiera zatem spektakle mistrzowskie, w których wybitni aktorzy tworzą wspaniałe role, czasem wręcz kreacje i przedstawienia, w których treścią jest sztuka aktorska.

Na deskach wyremontowanego Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu zaprezentują się artyści z warszawskiego Teatru Polonia, krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa, łódzkiego Teatru im. Jaracza, szczecińskiego Teatru Współczesnego, opolskiego Teatru Kochanowskiego i wrocławskiego Teatru Ad Spectatores, a także gospodarze. Festiwal rozpocznie już w najbliższy piątek sztuka Teatru Wybrzeże z Gdańska pt. "Sprawa operacyjnego rozpoznania".

Pełny program Fanaberii Teatralnych oraz informacje o spektaklach i biletach dostępne są na stronie festiwalu pod tym adresem:http://teatr.walbrzych.pl/ix-walbrzyskie-fanaberie-teatralne/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group