Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Ferie na sportowo w gminie Świdnica

Piątek, 8 lutego 2013, 1:04
Aktualizacja: 1:05
Autor: red.
Gmina Świdnica: Ferie na sportowo w gminie Świdnica
Fot. użyczone
W trakcie ferii obiekty w Witoszowie Dolnym, Pszennie i Lutomi wypełniła atmosfera sportowej rywalizacji. Od poniedziałku do piątku dla dzieci i młodzieży przygotowano turnieje, gry i zabawy oraz rozgrywki piłki halowej. Zajęcia odbywały się na wielofunkcyjnej hali sportowej w Witoszowie Dolnym, jak i dwóch salach sportowych: w Pszennie i Lutomi.

Głównym celem turnieju była integracja uczniów z wszystkich gminnych placówek oświatowych oraz dzieci i młodzieży uczęszczającej na świetlice środowiskowe, prowadzone przez GOPS.

- Chcieliśmy także zapewnić naszym podopiecznym aktywny wypoczynek w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Chłopcy rywalizowali w turnieju piłki nożnej, a dziewczęta w rozgrywkach piłki siatkowej - mówi Krzysztof Jas, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Sportowe zmagania trwały do 6 lutego 2013 r., a ich współorganizatorem był GLKS Świdnica.

- Sport to zdrowie i sposób na lepszy nastrój, dlatego chcieliśmy, aby dzieci aktywnie spędziły czas ferii. Taka forma zimowego wypoczynku jest już od kilku lat propagowana w gminie Świdnica i ma już stałe grono wielbicieli. Dzięki przygotowanym przez nas zajęciom uczestnicy rozwijają w sobie nowe, sportowe pasje. A mamy się czym chwalić. Tylko w 2012 roku na ponad 60 imprez sportowych organizowanych przez gminę Świdnica, przy współpracy z GLKS Świdnica udział wzięło 10,5 tys. zawodników i zawodniczek. W 2011 roku, w kat. juniorów mistrzostwo Europy w biegach przełajowych zdobyła Aleksandra Gierat - opowiada Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

- Cieszę się, że w gminie Świdnica odbywają się tego rodzaju zawody, ponieważ jest to pewien sposób na oderwanie się od feryjnej nudy. Takie turnieje pozwalają młodym ludziom na odrobinę sportowej rywalizacji, z którą nie wszyscy mają na co dzień do czynienia. Uważam, że tegoroczna oferta zimowego wypoczynku była optymalna, ponieważ każdy mógł znaleźć coś dla siebie – relacjonuje Mateusz, jeden z 300 uczestników, którzy zdecydowali się spędzić tegoroczne ferie na sportowo w gminie Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group