Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ferie w schronisku

Piątek, 29 stycznia 2016, 12:06
Aktualizacja: Sobota, 30 stycznia 2016, 8:01
Autor: opr.red.
Świdnica: Ferie w schronisku
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Nawet jeśli aura nie będzie typowo zimowa, to i tak dla dzieci i młodzieży z gminy Świdnica czeka wiele atrakcji. Jedną z nich będzie tygodniowy pobyt w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. To już trzecia edycja ferii zimowych w Lubachowie, zorganizowana ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Tegoroczne ferie w schronisku odbędą się w dniach 8-12 lutego br., dla grupy 30 dzieci z centrum profilaktyczno-sportowego w Grodziszczu, w wieku 7-11 lat. Za każdym razem chcemy, aby z tej formy aktywności korzystały dzieci uczęszczające do jednego z 5 centrów działających w naszej gminie. W ubiegłym roku schronisko w Lubachowie gościło uczestników z centrum w Pszennie – mówi Ewa Burdek, kierownik GOPS w Świdnicy.

- Nawet nie sądziliśmy, że można tak atrakcyjnie i blisko domu spędzić ferie zimowe. Mieliśmy mnóstwo atrakcji: wyjazdy na basen, zajęcia sportowe, muzyczne, wokalne. A co najważniejsze, to wszystko za darmo – podkreślali uczestnicy dwóch poprzednich edycji zimowego wypoczynku w Lubachowie.

W trakcie pobytu na uczestników czekać będą zajęcia: socjoterapeutyczne, muzyczne, taneczne, plastyczne, sportowe, warsztaty pod hasłem ,,Mały odkrywca'' gdzie poznawać będą prehistoryczne małże, belemnity oraz amonity. Na zakończenie wypoczynku dzieci przygotują scenariusz jak i całą inscenizację, którą przedstawią dla swoich bliskich w ostatnim dniu pobytu w schronisku. Podobnie jak w latach poprzednich, koszt pobytu w całości zostanie sfinansowany ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, tj. ok. 8100 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group