Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Ferie z zabytkami techniki na Dolnym Śląsku

Czwartek, 24 stycznia 2019, 7:06
Aktualizacja: 9:08
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Ferie z zabytkami techniki na Dolnym Śląsku
Fot. organizatorzy
Na czas tegorocznych ferii zimowych Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska przygotowała wiele atrakcji dla odwiedzający Dolny Śląsk.

Młyn Hilberta zaprasza do zwiedzania XIX -wiecznego historycznego obiektu z pełnym zabytkowym wyposażeniem produkcyjnym z lat 30 tych XX wieku. Ponadto w Młynie dostępna jest do końca lutego największe w Polsce Piernikowe Miasto.

Budynki z piernika, a wśród nich m.in. ratusz, wieża ciśnień czy synagoga, stoją na makiecie, która odwzorowuje zarys historycznego Dzierżoniowa.

W szczególności zapraszamy na warsztaty zdobienia pierników i zwiedzanie zabytkowego Młyna Hilberta w Dzierżoniowie. Zapraszamy zarówno dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym jak i zorganizowane grupy dorosłych. Zaprezentujemy ziarna, z których produkuje się mąki; pokażemy też zabytkowe maszyny i urządzenia.

Warsztaty ozdabiania pierników dostosowane są zarówno do poziomu i umiejętności dorosłych, jak i dzieci.

Muzeum Kolejnictwa zaprasza na zwiedzanie zabytkowej lokomotywowni z 1908 roku w Jaworzynie Śląskiej o powierzchni ponad 2 hektarów z zachowaną infrastrukturą kolejową, budynkami lokomotywowni oraz zapleczem technicznym. Zbiory to ponad 120 pojazdów kolejowych z lat od 1880 do lat 70 XX wieku. Zwiedzanie Muzeum odbywa się między innymi przez przejazd zabytkowym pociągiem po tzw. „Trasie Parowozowej" na terenie Muzeum oraz spacer z przewodnikiem. Specjalna oferta skierowana jest do dzieci z salą zabaw Tomek i Przyjaciele.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group