Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 821
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Festiwalowy nabór zakończony

Środa, 14 września 2011, 7:42
Aktualizacja: 7:47
Autor: red.
Świdnica: Festiwalowy nabór zakończony
Fot. organizator
Pięćdziesiąt dwa krótkometrażowe dokumenty nadesłano na IV Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”. Komisja do 21 września wybierze te, które zakwalifikują się do konkursu głównego i powalczą o główną nagrodę w wysokości 5 tys złotych. Festiwal odbędzie się między 14 a 16 października w Świdnicy.

Do 31 sierpnia organizatorzy czekali na filmy dokumentalne twórców do 30 roku życia o długości nie przekraczającej 30 minut. Nagrodę Główną dla najlepszego filmu, 5 tys. złotych, przyzna Jury, złożone z uznanych specjalistów od kina dokumentalnego, w którym zasiądzie m.in. reżyser Tomasz Wolski. Swojego faworyta wybiorą również widzowie Festiwalu przyznając Nagrodę Publiczności. Lista filmów zakwalifikowanych do konkursu głównego zostanie podana do publicznej wiadomości oraz opublikowana na stronie internetowej Festiwalu.

Festiwal jest adresowany zarówno do młodych filmowców (profesjonalistów, studentów szkół filmowych, jak i amatorów), których dzieła powalczą w konkursie na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny, jak i do wszystkich mieszkańców Świdnicy i okolicznych miast, w tym Wrocławia, zainteresowanych kinem dokumentalnym.

IV Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” organizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozkwitu Kreatywności „Spring’04”, Fundację Visionica, Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Instytucję Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego „Odra-Film”.

Więcej informacji na stronie festiwalu www.okiemmlodych.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group