Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Finał akcji „Bezpieczny Kierowca 2014” w Galerii Victoria/Maciej Szczepaniak gościem imprezy

Czwartek, 15 maja 2014, 10:03
Aktualizacja: Piątek, 16 maja 2014, 5:00
Autor: opr.red./organizatorzy
Wałbrzych: Finał akcji „Bezpieczny Kierowca 2014” w Galerii Victoria/Maciej Szczepaniak gościem imprezy
Fot. organizatorzy
Zakończyła się część szkoleniowa związana z tegoroczną akcją „Bezpieczny Kierowca”. Najlepsi uczestnicy szkoleń będą walczyć o prestiżowy tytuł już 17 i 18 maja w Galerii Victoria. Hasłem przewodnim w 2014 roku jest „Stop pijanym kierowcom! Pijany nie może!”.

Akcja „Bezpieczny Kierowca” powstała z myślą o kierowcach, których czasem gubi rutyna. Za nami już 9 edycji wałbrzyskich działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach bezpłatnych treningów, które prowadzone są cyklicznie od 2006 roku, każdy ma szansę poznać swoje błędy i otrzymać cenne wskazówki, jak eliminować groźne zachowania za kółkiem. Po raz kolejny całą akcję wspiera wałbrzyska Galeria Victoria, w której w nadchodzący weekend dowiemy się kto, z listy ponad 160 zgłoszonych, wygra w wielkim finale i zdobędzie tytuł Bezpiecznego Kierowcy 2014.

W sobotę i niedzielę, 17-18 maja w Galerii Victoria na uczestników BK czekać będą wielkie emocje, a dla tych, którzy przyjdą im kibicować szykowane są liczne atrakcje.

-Już po raz czwarty z przyjemnością wspieramy akcję Bezpieczny Kierowca, propagując przy tym bezpieczeństwo na drogach. Finał akcji w Galerii Victoria to nie tylko szansa sprawdzenia jak rywalizują ze sobą najlepsi kierowcy, ale także cała masa atrakcji, które w tych dniach przewidzieliśmy dla naszych klientów. Oddamy do ich dyspozycji specjalnie przygotowane na tę okazję moto-miasteczko oraz segwaye – dwukołowe pojazdy elektryczne, które są gwarancją świetnej zabawy dla całej rodziny. – tłumaczy Marcin Chwiałkowski, Menadżer ds. Marketingu w Galerii Victoria.

Bogaty program tegorocznego finału obejmuje m.in. symulatory ekologicznej i bezpiecznej jazdy, pokazy jazdy na trolejach oraz konkursy z nagrodami dla klientów wałbrzyskiego centrum handlowego. Początek finału zaplanowany jest na godzinę 11:00.

***********

Gościem imprezy będzie pochodzący z Wałbrzycha pilot rajdowy Maciej Szczepaniak. Zawodnik startujący obecnie z Robertem Kubicą opowie o zaangażowaniu w działalność na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o swych doświadczeniach ze startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata (WRC). Zapraszamy w niedzielę, 18 maja o godz. 16:30 do Galerii „Victoria”.

Maciej Szczepaniak to jeden z najlepszych pilotów w Polsce i cenionych w świecie. Na starty z nim zdecydował się sam Robert Kubica.

Zawodnik pochodzi z Wałbrzycha, a obecnie mieszka we Wrocławiu. W rajdach samochodowych pojawił się w roku 1995 jako kierowca rajdowy. Szybko jednak przesiadł się na prawy fotel i zajął się pilotażem. W 1999 roku z wrocławianinem Tomaszem Kucharem zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata (WRC). Załoga ta na trasach WRC była obecna przez 4 lata. W 2003 roku Maciej Szczepaniak został pilotem legendy polskiego motorsportu Janusza Kuliga. Niestety, współpracę tę przerwał tragiczny wypadek kierowcy, wielokrotnego Mistrza Polski. W kolejnych trzech sezonach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski starował z Leszkiem Kuzajem, z którym zdobył Mistrzostwo Polski. W 2007 roku zasiadł w rajdówce Michała Kościuszko i znów pojawił się na trasach WRC. Od 2014 roku jest pilotem Roberta Kubicy.

Na finał „Bezpiecznego Kierowcy 2014” Maciej Szczepaniak przyjedzie niemal prosto z Rajdu Argentyny, eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. W miniony weekend Robert Kubica i Maciek Szczepaniak ustanowili tam najlepszy polski wynik. Dojechali na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej i o jedno oczko poprawiali rezultat Krzysztofa Hołowczyca i Macieja Wisławskiego z 1998 roku. To także najwyższa lokata Kubicy w mistrzostwach świata uzyskana samochodem WRC.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group